Перукарні, салони краси, магазини одягу і взуття 12-го травня не відкриють

19:13 8 травня 2020 р.

Фото до новини

Сьогодні відбулося чергове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, на якому прийняли низку рішень стосовно послаблення карантинних заходів. Щоправда, через збільшення кількості підтверджених випадків коронавірусу, не всі рішення Кабміну будуть впроваджені у Львові.

Про це під час брифінгу про підсумки комісії ТЕБ і НС розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

«Минулої середи ми звернулись до уряду з проханням дозволити містам більш самостійно приймати рішення стосовно послаблення карантину. Після цього в мене відбулась телефонна розмова з прем’єр-міністром, і вже в цей понеділок Кабмін розпочав цю роботу. Вчора ми отримали кінцеве рішення уряду. Ми планували сьогодні на комісії з питань ТЕБ і НС прийняти цілий перелік заходів стосовно послаблення карантину, але життя вносить свої корективи, і ви бачите, що впродовж останніх днів ми маємо ріст кількості захворілих. Тільки 65 позитивних результатів за останню добу. Ця динаміка може зростати. Ми провели сьогодні комісію з питань ТЕБ і НС, але ми прийняли небагато позитивних рішень для львів’ян, тому прошу мешканців міста поставитись до них із розумінням.

Ми також провели сьогодні консультації з фахівцями — з імунологами, інфекціоністами. У всіх них є одна порада — треба відкривати парки і сквери для того, щоб мешканці могли більше фізично рухатися, гуляти на відкритому просторі. Звичайно, що всі заходи безпеки мають бути збережені.

Також ми планували з 11 травня відкривати музеї, бібліотеки, але наразі це не виходить. Виняток ми робимо тільки для Музею народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького, «Території Терору» та Личаківського кладовища, адже це на відкритому повітрі.

Поки що ми не прийняли рішення стосовно перукарень, салонів краси і манікюрних салонів. Вони залишаються закриті. Також ми не відкриваємо візові центри. Окрім того, ми не прийняли рішення стосовно магазинів, які торгують одягом і взуттям. Рішення по цих об’єктах будуть прийматися 12 травня після аналізу епідеміологічної ситуації в місті та області.

Натомість ми даємо добро на те, щоб з 11 травня могли працювати ті магазини, які продають промислову продукцію. Таким чином ми хочемо розвантажити великі мережі магазинів, щоб там не було скупчень людей.

Також ми дозволяєм працювати книгарням, але тільки за чітким регламентом: одна людина заходить, купляє книжки, виходить, тоді наступна.

Окрім того ми дозволяємо з 11 травня роботу літніх майданчиків і терас закладів харчування, але тільки за дуже жорстким протоколом: вимірювання температури, засоби індивідуального захисту, максимальне використовування одноразового посуду, тощо.

Про глобальне послаблення карантину зараз не йдеться. Лише відкритий простір, парки, сквери, випити каву на свіжому повітрі при дотриманні всіх норм. Але глобальне послаблення — поки ні. Ми будемо моніторити ситуацію в суботу, неділю, понеділок, і ми вже анонсували, що 12 травня у нас буде чергове засідання комісії з надзвичайних ситуацій. Подивимося, яка буде динаміка, і тоді будемо приймати рішення, як діяти далі", — розповів Андрій Садовий.


Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини