Першими в Україні індійську вакцину Covishield випробують медики

17:23 23 лютого 2021 р.

Фото до новини

Вчора, 22 лютого 2021 року, Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування.

Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. Вакцина, Oxford/AstraZeneca, що виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield. Відповідно, вакцина Covishield, яка сьогодні прибуває до України, офіційно зареєстрована.

Про це повідомив Урядовий портал, пише Dailylviv.

Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я 15 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти робочих днів.

Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у І-ІІ кварталі 2021 року. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників.

Україна також уклала додаткові прямі контракти на постачання вакцини від COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія-Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія).

21 лютого 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тис. вакцин AstraZeneca (CoviShield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.

Довідково

Вакцина Oxford/AstraZeneca – це вакцина на платформі вірусного вектору без здатності до реплікації, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.

Чернігівська область одна із перших отримає вакцини для щеплення медичних працівників проти COVID-19, - про це повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 

"Вітаємо Україну з надходженням перших 500 тис. доз вакцини Covidshield! Сьогодні починається нова ера боротьби з COVID-19. Це стосується усіх нас, і ми сподіваємось продовжувати нашу роботу з Україною в її зусиллях щодо вакцинації," - так зреагували на прибуття вакцини в Україну у Посольстві США в Києві. 

Львівщина очікує 42 тисячі доз вакцини від коронавірусу

Коронавірус активізується у перші дні весни, - прогноз науковців

Найбільше вмирають в Україні не від коронавірусу, - Держстат

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів