Пацієнт може обрати лікування гемодіалізом лише у двох приватних медичних закладах

15:41 27 листопада 2020 р.

Фото до новини

Національна служба здоров’я України з квітня 20202 року виплатила лікарням 1 млрд 403 млн грн за лікування пацієнтів методом гемодіалізу. З них 58 млн грн отримали два приватні медичні заклади. Їх НСЗУ не називає.

Завдяки впровадженню Програми медичних гарантій пацієнти з нирковою недостатністю мають можливість обирати, в якому закладі йому отримувати гемодіаліз. Головна умова - такий заклад повинен мати відповідний договір з НСЗУ, а пацієнт - скерування на послугу. Про це повідомляє Урядовий портал, пише DailyLviv.

Пацієнт може обрати заклад, що є ближчим до нього, або ж той, де йому більше подобається якість обслуговування. Раніше пацієнт, який потребував гемодіалізу, був змушений обирати заклад, відповідно до свого місця проживання, адже кілька разів на тиждень проходив процедуру гемодіалізу. Тепер він може отримати послугу в іншому місті. А НСЗУ заплатить за неї.

Договір на лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах мають 85 закладів. Серед них 2 приватних. Лікування методом гемодіалізу в амбулаторних умовах для пацієнта є безоплатним, незалежно від форми власності закладу.

З квітня НСЗУ виплатила лікарням 1 млрд 403 млн грн за лікування пацієнтів методом гемодіалізу. З них 58 млн грн отримали приватні медичні заклади.

За цей період за Програмою медичних гарантій заклади надали майже 98 тис. послуг гемодіалізу.

В оплату послуг з лікування методом гемодіалізу входить - виконання процедури гемодіалізу, лабораторні та інструментальні дослідження в рамках виконання процедури, діагностика та лікування анемії (в тому числі, медикаментозне), надання невідкладної медичної допомоги пацієнту при виникненні станів, що загрожують життю, а також скерування в інші заклади для надання медичної допомоги

Щоб отримати безоплатно лікування методом гемодіалізу пацієнту потрібно отримати скерування лікаря-нефролога та звернутись з ним до медзакладу, що надає такі послуги.

У цьому повідомленні, на жаль, немає згадки про назви і місця розташування двох приватних медичних закладів, які одержали з державного бюджету 58 млн грн. 

У лікарні швидкої допомоги у Львові стало вдвічі більше кисню для хворих

Розширення госпітальної бази: ще одну лікарню на Львівщині готують для хворих з Covid-19

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів