Операція на міжхребцеву килу: львів’янка намагається виправити помилку хірургів

18:01 25 лютого 2021 р.

Невдала операція на килу три роки тому змусила 50-річну Романію шукати допомоги в апітерапії. 6-місячний курс реабілітації бджоловжалюванням не зняв цілковито проблему, але значно поліпшив стан пацієнтки.

- Якось у Карпатах я зробила віджим без рук на драбинці - майже десять років до цього займалася шейпінгом. І зауважила, що з того часу мене почав турбувати поперек. З’являвся дискомфорт при тривалому стоянні. Наприклад, у церкві не могла вистояти Службу Божу. Далі - більше. Почали боліти ноги. Списувала це на роботу, яка потребувала багатогодинного перебування на ногах. Ми з чоловіком відкрили магазин і треба було по 12-14 годин працювати, - розповідає пані Романія про перші симптоми захворювання.

Але ці пояснення не рятували від прогресуючого болю - від коліна і до стопи. Він був таким нестерпним, згадує жінка, що прокидалася вночі і не могла нічим собі зарадити.

- Почала ходити по приватних клініках. Прийшла до невропатолога. Він розпитує про симптоми і насамкінець каже: “Ви голоси чуєте?”... Потім мене завезли до якогось народного цілителя в Івано-Франковому. Мене вже так ці ноги діймали, що я готова була на будь-які експерименти. Цілитель дуже хотів допомогти. Поставив мені якісь півлітрові банки. Але це нагадувало жахливий сон. Ще хотів братися за хребет. Я сказала: “Не дам!” Може, мені просто не щастить з лікарями, до яких я потрапляла? - з відчаю припускає пані Романія.

Шейпінг не допоміг. Чоловік на руках заніс в лікарню

Через два тижні після експериментів цілителя, за словами пацієнтки, у неї різко почав боліти поперек, і цей біль просувався донизу по нозі лівій.

- Я вирішила сама собі допомагати і ще пішла на шейпінг. Думала, буду розрухуватися. Після цього через три дні і я вже просто не змогла встати з ліжка. У мене був такий біль, що коли я навколішки ставала, щоб доповзти до туалету, мені три години потім судомило ногу до пекельного болю. Я не могла ні їсти, ні спати, - згадує про свої муки пані Романія.

За словами жінки, чоловік на руках заніс її на вулицю Топольну, в лікарню швидкої допомоги. Там подивилися і сказали: “Це кила”. Однозначно. Починає всихати нога”. Але до операції тоді не дійшло.

- Період випав такий, що хірурги були у відпустках. Лікар, який поставив діагноз, відмовився мене оперувати, сказав, що не має часу. У нього був семінар чи симпозіум. Але жити так я далі не могла. І мене, за великим знайомством, завезли в іншу лікарню. Там також починався відпустковий період. Завідувач нейрохірургії і ще один лікар-переселенець з Криму кажуть: Усе - завтра оперуємо, бо немає коли чекати”. Вони зробили мені МРТ. Подивилися, що стан операбельний і підсумували: “Що швидше, то - ліпше”,- розповідає пані Романія.

12-міліметрова кила два тижні стояла на тумбочці

Операція під загальним знечуленням тривала до двох годин.

- 12-міліметрова кила так заплуталася в нервових закінченнях, що хірурги її, буквально, виривали. Казали, що дуже важко було дістати між нервами, - переповідає слова лікарів пані Романія.

Ще два тижні ця кила, яка стояла в баночці на лікарняній тумбочці, напевно, мала нагадувати пацієнтці про успішно зроблену операцію і на початках так воно здавалося.

- Після операції непогано себе почувала: вкололи знеболювальні, антибіотики. Єдине - трохи боліла нога, реагувала на холод, коли вікно було відчинено вночі,- каже жінка.

Пані Романії написали дуже добру виписку, що операція минула вдало. Та й за всіма суб'єктивними відчуттями справи йшли на поліпшення.

- Все було класно. Щоправда, іноді трохи шпорталася лівою ногою. Щоб реабілітуватися, пішла на лікувальну фізкультуру і навіть почала думати про роботу. Зайнялася її пошуками. Але що далі, то більше замість поліпшення мене турбував поперек. Відчувала, що не маю сили. Елементарна річ: запхати подушку в пошивку я не мала сили. Настільки великою була залежність від цього хребта”, - розповідає пані Романія.

Навіть під час приготування їжі не покидало єдине бажання - потреба полежати,

Зі слів пані Романії, почалося нове коло ходіння до лікарів. Один з них подивувався: “Ви так себе погано почуваєте? Після операції ви би мали про це забути”. Інший “утішив”, що тепер все життя треба пити ліки: “У мене всі пацієнти так лікуються - ніхто про це не забуває”.

Коли жінці вперше прописали фармацевтичні препарати, вона згадує, що дуже ретельно виконувала рекомендації лікаря.

- Та з'ясувалося, що це - елементарні знеболювальні, ще якась хімія, антибіотики. У підсумку я дуже сильно посадила шлунок. Натомість на поперек ці ліки не допомогли. Зайвий крок, зайве стояння - все провокувало біль. Навіть під час приготування їжі не покидало єдине бажання - потреба полежати, - каже пацієнтка.

Після цих поневірянь пані Романія почала панічно шукати інші способи допомоги собі. В інтернеті натрапила на клініку апітерапії Івана Пилипчука і вирішила, що це її останній шанс.

- Перший курс бджоловжалювання був дуже “кольоровий”. Організм звикав до отрути. Пригадую, як після двох чи трьох перших сеансів у червні купила полуниці. Зі смаком з’їла і відчула як у мене починається алергійний свербіж і на тілі з’являються висипи. У паніці зателефонувала Івану Йосиповичу. Він пояснив, що, швидше за все, збіглося два фактори - бджолина отрута і полуниця, яку могли щедро підживити міндобривами, заспокоїв, порадив взяти антигістамінний препарат та пити багато трав’яних чаїв, щоб вивести з організму токсини. Наступного дня все минуло. Та після наступного сеансу бджоловжалювання реакція повторилася. Тільки вона була слабшою. На щастя, більше таких проблем не було ,- розповіла жінка.

Після цього випадку пані Романія дуже скрупульозно почала ставитися до рекомендацій лікаря щодо харчування.

- Я вже рік не їм бананів. У нас з сином це був улюблений фрукт. “Це - трутка, - каже Іван Йосипович. - Їсти треба всі місцеві фрукти, до яких ми генетично звикли”.

Лікування бджолами пані Романії триває шість місяців

- Порівняно з тим станом, в якому прийшла на апітерапію, чуюся - небо і земля. Загальний стан був дуже поганий. На погашення болю йшло стільки зусиль, що життєвих сил не залишалося. Зараз немає головних болей, перестала шпортатися: ноги піднімаю, як має бути. Нижче кісточки шиї були защемлення. Постійно пекло в цьому місці. Коли чистила картоплю, то починала терпнути рука - я про це забула. Стан судин поліпшився. Бачу це візуально. У мене вроджені дуже тоненькі судинки, і вони на ногах проявлялися - були такі сині, як в бройлера. Приймаю душ вчора і дивлюся: судини - ледь помітні і рожеві,- розповідає пацієнтка.

Також жінка стверджує, що забула про проблеми зі шлунком, який потерпав від медикаментів.

- Кажу Івану Йосиповичу: “У мене вдома стоїть “Поляна квасова”. Думаю, чого стоїть? Згадала, що я її пила, бо не могла нічого їсти без неї”. Ніяких таблеток тепер не приймаю, - перелічує позитивні результати лікування пані Романія.

“Будуть ще проблеми - приходьте. Знову виріжемо”,- сказав хірург

Але поперек жінку непокоїть і далі.

- Якщо дуже різкі зміни погоди, то можу відчувати потягування ноги. Коли довго стою, вона віддає в таз. Якщо йду і потрапляю ногою в ямку, від сильного струшування відчуваю різкий біль, який віддає в голову. Чхати важко. Коли хочу це зробити, починаю думати, яку прийняти позу. На лікування ходитиму ще кілька місяців, бо сподіваюся на хороший результат, - розповідає про свої наміри пацієнтка.

До лікарів, які оперували пані Романію, вона повертатися не хоче.

- Мене часто запитують: “А чому ти не йдеш до лікарів, які оперували?” Чесно? Не хочу. На прощання лікар мені кинув фразу: “Швидше як за місяць я тебе бачити не хочу”. Я прийшла через місяць і кажу: “Добре. А як мені далі жити?”, а він у відповідь: “Будуть ще проблеми - приходьте. Знову виріжемо”, - наголошує жінка.

Вона не відкидає, що міжхребцева кила може дати рецидив. Хворі, яких зустріла в лікарні, скаржилися, що вже повторно лягають на операційний стіл.

- Якби не було операції, то напевно, швидше би одужала. Згадую, як у моїй палаті жінка встала з ліжка і пішла в операційну. Я дивуюся, якщо ти сама ходиш, чого ти сюди прийшла? - риторично запитує пані Романія.

Апітерапія у Львові вберегла військовослужбовицю від інвалідного візка

Бджоловжалювання зменшило міжхребцеву килу у львів'янина у 8 разів

У Львові бджоли врятували чоловікові ногу від ампутації, тепер лікують його доньку від ревмокардиту

dailylviv.com

На меморіалі запалили ватру. У Львові вшанували Героїв Небесної Сотні (відео)

Є загроза ракетного удару найближчими днями по Верховній Раді - нардеп (відео)

Що ховає Путін за міжконтинентальною балістичною ракетою «Орєшнік»

Укренерго дало вказівку про скасування застосування ГПВ

Путін погрожує бити новітньою ракетою «Орєшнік» без страху отримати від Заходу на горіхи

22-річну дівчину, яку розшукували у Львові, знайшли мертвою

60 львівʼян, які постраждали внаслідок подій на Майдані, отримали матеріальну допомогу від міста

Графік вимкнення електроживлення 22 листопада на Львівщині

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем’єр-міністра та міністра оборони Ізраїлю

22 листопада графіки вимкнення електроенергії застосовуватимуть з 06.00 до 22.00

Пройшов військовий вишкіл у Великобританії. Львів прощається зі Степаном Панасевичем

Нові поїзди, пришвидшення та подовження рейсів. Укрзалізниця оприлюднила змінений графік

Перший в історії бойовий удар міжконтинентальною балістичною ракетою був завданий Україні. Скільки ще МБР має росія

Батьки, дружини, діти загиблих прикордонників зі Львівщини отримали їхні нагороди

Закінчено повітряну тривогу на Львівщині, яку оголошували через загрозу ударів балістичними ракетами

Повітряна тривога на Львівщині. Загроза ударів балістичними ракетами для всієї України

У Львові відремонтують частину вулиці

Укренерго вдруге за добу збільшило обсяг вимкнення світла

Як зберегти результат лазерної епіляції якомога довше?

Завтра на Львівщині хурделитиме. Уночі до – 8° морозу, вдень - до 2° тепла

Понад 35 га землі повернуть громаді Золочівщини

У п'яти групах споживачів сьогодні вимикатимуть світло - Львівобленерго

Родичам загиблих прикордонників з Львівщини вручили ордени «За мужність» III ступеня

Міносвіти утворило Наглядову раду університету «Львівська політехніка». Хто увійшов

У трьох парках та сквері у Львові висадили подаровані дерева та кущі

Зі Львова до Варшави відтепер курсуватиме більша кількість потягів

Рада дозволила повертатися на службу тим, хто пішов в СЗЧ

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

У Львові вдруге демонтували МАФ, в якому люди отруїлись шаурмою

На Львівщині харків'янин переїхав 84-річну галичанку

Львівобленерго скоригувало графік вимкнень електроенергії 21 листопада

Сьогодні - введення в Храм Пресвятої Богородиці

Уночі 10 піскорозкидувачів посипали вулиці Львова від ожеледиці

РФ запустила по Дніпру міжконтитентальну балістичну ракету, «Кинджал» та сім Х-101

Колекційні монети Олімпійських Ігор намагався через Львівщину провезти буковинець

МАГАТЕ оцінило свою допомогу Україні

Олег Голко, Іван Солтис, Володимир Пелех. Львівщина хоронить Героїв

Ракетна атака по Дніпру та його агломерації

Закінчена повітряна тривога на Львівщині. Щезла загроза від балістичних ракет

Екстрені вимкнення електроенергії в областях через ракетну атаку росії