Навчальний центр львівської Академії сухопутних військ отримав сучасний медичний автомобіль

23:44 25 березня 2015 р.


Фото: зі сайту львівської Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Як повідомили в середу в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, відсьогодні в її начальному центрі на Яворівщині проходитиме службу карета швидкої медичної допомоги з Бельгії.

184-й навчальний центр Академії сухопутних військ отримав сучасний медичний автомобіль. Швидка, надійна та обладнана за останніми вимогами європейської медицини.

Ще зовсім нещодавно ця автівка рятувала життя бельгійцям. Адже перебувала на службі в одній із клінік швидкої медичної допомоги в Бельгії. А вже відсьогодні вона проходитиме службу у 184-ому начальному центрі Академії сухопутних військ, що на Яворівщині. Тут постійно готують українських вояків, зокрема, призваних на військову службу в рамках мобілізації.

На запитання «Чому автомобіль передають не в АТО чи до бойових підрозділів?», отець Тарас Михальчук, завдяки якому було організовано передачу «швидкої», відповідає, що потреба у нормальному медичному забезпеченні в таких навчальних установах є не меншою. Адже у Навчальному центрі зараз проходять підготовку понад чотири тисячі вояків, надання їм у разі потреби невідкладної медичної допомоги та оперативна доставка хворих до медичних установ в умовах інтенсивної роботи на озброєнні та військовій техніці не є чимось неочікуваним. 

Придбали цей медичний автомобіль завдяки небайдужим українцям, які проживають за кордоном. Активно долучились до цього парафіяни Української Греко-Католицької Церкви в Брюселі, монастир українських РедемптористівБлаженогокир Миколая Чарнецького, що у Бельгії та, особливо, вдова відомого українського професора-політолога Романа Якемчука – пані Марі-Тереза Боксталь. Але й цього б не відбулось без активної громадської позиції та всебічної допомоги українським воякам Центром військового капеланстваЛьвівської АрхиєпархіїУГКЦ, який очолює отець Степан Сус.

Автомобіль абсолютно придатний до інтенсивного використання. Об’єм турбодизельного двигуна – 2,5 літра, шестиступінчата трансмісія, а з конвеєра він зійшов лише сім років тому.

Військовики, які отримали його, таким дарунком, безперечно, задоволені та запевняють, що він значно покращить рівень медичного забезпечення українських вояків на полігоні. Начальник медичної служби Академії сухопутних військ, підполковник медичної служби Володимир Кондратишин, розповів:

«Щоденно на полігоні військовослужбовці мають справу з озброєнням та військовою технікою. Воникерують важкими бронемашинами, виконують вправи стрільб з різноманітного стрілецького озброєння та гранатометів, вогневі завдання з артилерійських систем, часом фізичні навантаження досить високі.

Все це не виключає можливостей отримання травм. Та й не застраховані вони від решти захворювань, як й усі інші люди.

Сучасний та швидкісний медичний автомобіль є буденною необхідністю. Ми дуже за нього вдячні всім, хто доклався до його придбання, а особливо небайдужим представникам української діаспори в Європі».

Вже ближчим часом на авто установлять військові номерні знаки, воно буде взято на облік Навчального центру й буде виконувати своє пряме призначення – сприяти оперативному наданню медичної допомоги воякам.  Виконавши почесну місію із передачі швидкісного медичного автомобіля Українській армії, військові капелани не забули і про свою першочергову місію.

Отець Тарас Михальчук освятив автівку на довгу й віддану службу у Вітчизняному війську. Про це повідомили сьогодні, 25 березня, на сайті Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

dailylviv.com

До теми

14:37 19 травня 2022 р.

Зі Львова сьогодні евакуювали в Німеччину найбільше поранених від початку війни (відео)

Сьогодні зранку на лікування за кордон вирушили ще 50 українців з різними важкими пораненнями внаслідок війни. І це найбільша від початку війни евакуація українських пацієнтів за кордон.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу