НАТО фінансуватиме розроблення інноваційних вакцин у Львівській політехніці

17:26 26 червня 2024 р.

Фото до новини

Партнерами львівських політехніків у цьому проєкті є дослідники з Університету наук про здоров’я (Туреччина).

Про це інформує Львівська політехніка, пише DailyLviv.com

Проєкт «Полімерні гідрогелі для безпечних та ефективних вакцин / Polymerіc hydrogels for save and efficient vaccines», підготовлений науковим колективом під керівництвом професора кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Олександра Заіченка, отримав фінансування в рамках грантової програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (Science for Peace and Security, SPS – G6107). Партнерами львівських політехніків у цьому проєкті є дослідники з Університету наук про здоров’я (Туреччина).

Читайте також: Зупиняє кров втричі швидше, ніж зарубіжні аналоги: львівські науковці розробили препарат для фронту

Спільно науковці займатимуться синтезом функціональних гідрогелів з індивідуальною архітектурою, функціональністю, колоїдно-хімічними характеристиками та розроблятимуть експериментальні вакцини, що містять нові полімерні гідрогелі й антиген збудника, а також проведуть оцінку їхньої ефективності та безпеки на тваринах.

Для реалізації цього проєкту об’єдналися відомі хіміки з Національного університету «Львівська політехніка» – Олександр Заіченко, Наталія Мітіна, Христина Гаргай, Володимир Івасів, Роман Небесний, Олег Іжик, а також біологи з Інституту біології клітини НАН України Ростислав Стойка, Наталія Фінюк та з Інституту біології тварин НААН України Марія Козак та Ірина Петрух.

Читайте також: Димові і протипожежні гранати, які розробили на Львівщині, готові для виробництва

За результатами колективної роботи над проєктом буде отримано нові універсальні безпечні ад’юванти для ефективних вакцин, з’ясовано механізм їхньої дії, імуногенну ефективність і можливі побічні ефекти після використання.

У рамках проєкту вже відбулося декілька онлайн-зустрічей між керівниками, виконавцями та координаторами. На них обговорювали деталі виконання та особливості імплементації проєкту, ділились наявним досвідом, розглядали дискусійні питання, обирали формати комунікації та взаємодії між учасниками тощо.

Читайте такожНа базі Львівської політехніки розпочали виробництво медзасобів для військових потреб

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів