Наказ про штатний розпис лікарні треба відмінити, – лікар

15:28 6 червня 2016 р.

Згідно з Національною стратегією реформування системи охорони здоров’я на 2015-2020 роки, уже цього, 2016 року, має відбутися автономізація закладів охорони здоров’я. Але наразі нічого в цьому напрямку не робиться.

Про це сьогодні, 6 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Автономізація закладів охорони здоров’я на Львівщині: переваги і ризики», повідомив головний лікар Львівського обласного лікувально-фізкультурного диспансеру, голова Громадської ради при ЛОДА Степан Середа.

- Автономізація – то є невелика складова реформи медицини. Якщо ми думаємо, що ми автономізуємо наші медичні установи і ситуація в державі зміниться, то ми глибоко помиляємося. Бо до закону про автономізацію треба ще багато інших законодавчих проектів, - каже він.  

Проте, на його думку, автономізація – це добре. Хоча би тому, що вона дозволить керівникові медичної установи розпоряджатися коштами на власний розсуд.

- Автономізація – це є своєрідний варіант, коли головний лікар зможе стати господарем лікарні. Він буде відповідати за якість та доступність медичної допомоги. На сьогодні в межах Бюджетного кодексу головний лікар не може зробити кроку вправо чи вліво, бо є своєрідні кекви ( коди економічної класифікації видатків бюджету), які вказують: оту суму маєш туди, оту – сюди, а там маєш в інше місце. З іншого боку, ото маєш право купити, а то – не маєш. Стіл чи інструмент за 600 гривень маю право купити. А щось дорожче і якісне – ні. Бо Бюджетний кодекс забороняє. Тобто тут лікар стає більш-менш господарем. З нього спитають, що робиться, чому така допомога надана, чому не надана, чому апаратура в нього є якісна, чи немає якісної і взагалі чому немає, - розповідає головний лікар Львівського обласного лікувально-фізкультурного диспансеру.

Водночас, він сподівається, що і кадри йому дозволять добирати  самому. 

- Я сподіваюся, що буде відмінено той наказ, який регламентував штатний розпис для тієї чи іншої установи. Я хочу взяти на роботу реабілітолога з вищою освітою, але не можу, бо такої спеціальності в медичному кваліфікаторі нема. Вузи спеціалістів випускають, а в медичному кваліфікаторі їх немає. Цих осіб з вищою освітою доводилося працевлаштовувати медсестрами, - згадує ще одне обмеження Степан Середа. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:30 12 квітня 2021 р.

На Львівщині медиків перенавчають на нову вакцину

В області для вакцинації препаратом «AstraZeneca» (Covishield) підготовлено 9 бригад та 55 пунктів щеплень, проведено 22 553 вакцинації. Днями очікується вакцина «CoronaVac» від виробника «Sinovac Biotech», вже навчені 3 бригади.

Рубрика: Медицина

17:03 12 квітня 2021 р.

Медичний гелікоптер евакуював третю пацієнтку до лікарні швидкої меддопомоги у Львові

Як повідомляє, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, о 14:36 на лінію 103 надійшов виклик зі села Нижня Яблунька Турківського району до пацієнтки 82-х років з підозрою на інсульт. Відстань від Львова до даного населеного пункту складає 190 км.

Рубрика: Медицина

10:43 12 квітня 2021 р.

Послаблення карантину для ринків та учнів 1-4 класів: мер повідомив коли

До завтра у Львові мають прийняти рішення щодо можливості послаблення карантину для ринків та учнів 1-4 класів. Також цього тижня в місті мають провакцинувати працівників тих галузей, які забезпечують життєдіяльність Львова. Про це під час ранкового ефіру на радіо «Люкс FM» сказав міський голова Львова.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу