Найважча дитина Охматдиту з ковідною пневмонією почала одужувати

18:27 2 жовтня 2020 р.

Стан трирічної дитини із діагностованим коронавірусом, яку лікують у Львівській обласній дитячій лікарні «ОХМАТДИТ», поліпшився.

Про це сьогодні, 2 жовтня, розповіла керівниця медзакладу Олександра Бурда, пише DailyLviv.

«Це найважча дитина у нас, має ковідну пневмонію. Дитина перебувала на штучній вентиляції легень, згодом - на високочастотній осциляції. Для того, щоб забезпечити адекватний газообмін, вона була під’єднана до екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО)», - зазначила вона.

Як пояснила медик, в загальному ЕКМО — це система штучного кровообігу, апарат перекачує і насичує киснем кров пацієнта поза його тілом. Коли людина підключена до ЕКМО, то кров за допомогою помпи надходить до штучних легень — оксигенатору. Коли пацієнт виходить з критичного стану, його відключають від ЕКМО.

Керівник Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» подякувала усім, хто долучався до лікування маляти, зокрема медикам та донорам крові.

«Сьогодні буде дві доби, як ми відключили дитину від апарату ЕКМО. Є позитивна динаміка, дитина добре тримає сатурацію, має нормальні гази крові, відновився діурез. Лікарі ще працюють над стабілізацією системи гемостазу. Дуже надіємось, що вона одужає», - наголосила медик.

Загалом за весь період станом на 1 жовтня в «ОХМАТДИТі» на лікуванні перебувало 88 дітей із діагностованим коронавірусом. Найбільше маленьких пацієнтів зі Львова, а також Пустомитівського, Жовківського та Яворівського районів. Наразі в лікарні 8 дітей із COVID-19.

Як розповіла медик, на сьогодні, враховуючи сезонність, є проблема із поступленням дітей із високою температурою, яку важко понизити. Це також ускладнює диференціацію респіраторної інфекції від коронавірусної.

Відтак закликала батьків і дітей берегти себе, неухильно дотримуватися засобів профілактики.

dailylviv.com

До теми

22:17 21 жовтня 2020 р.

У Львові провели акцію за легалізацію канабісу

Біля Львівської облдержадміністрації 21 жовтня пройшла акція протесту "Маємо право на канабіс". Близько 10 людей вийшли із вимогою легалізувати медичний канабіс в Україні.

Рубрика: Медицина

22:10 21 жовтня 2020 р.

Помер один з добровольців, на якому тестували вакцину від коронавірусу AstraZeneca

Померлий доброволець брав участь у клінічних тестуваннях вакцини проти коронавірусу, яку розробила британська компанія AstraZeneca. Попри смерть добровольця, випробування вакцини триватимуть.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу