На війні і після неї солдати плачуть, - психологи

15:26 2 лютого 2016 р.

Під час психологічної реабілітації військовослужбовці, які пережили бої, поводять себе по-різному. Дехто плачe.

Про це сьогодні, 2 лютого, під час дискусії на тему: «Бойовий посттравматичний синдром. Методи його подолання у ЗС США та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив військовий капелан, капітан ЗС США Джеремі Вільямс (Jeremy Williams).

За його словами, в американській армії для того, щоби допомогти солдатові подолати посттравматичний синдром, використовують різні засоби. В тому числі і психологічні тренінги, в яких відтворюються реальні бойові умови.

- І одного разу нам довелося вивести військовослужбовця з такого тренінгу. Він скрутився в клубок і почав плакати, переживаючи ті ситуації, в яких він був раніше, - каже Джеремі Вільямс.

Плачуть і українські військовослужбовці, які в боях в зоні АТО поводили себе як герої.

- Працював я з одним хлопцем. Під час виконання завдань в зоні АТО колона, в якій він був, потрапила в пастку. Він зміг вибратися з автомобіля, активно вів бій, допомагав витягувати поранених, а потім виявилося, що все це він робив з поламаною ногою. Коли бій закінчився, виявилося, що він рухатися не може. І коли ми з ним спілкувалися, він був дуже зажтиснутий, багато вини на себе брав, вважав, що міг зробити все по-іншому, врятувати когось ще. І в ході нашої роботи він почав плакати. Цей плач був звільненням від негативних емоцій, - розповідає заступник начальника кафедри морально-психологічного забезпечення діяльності військ Національної академії сухопутних військ, кандидат психологічних наук, підполковник Тарас Мацевко.

На думку керівника Регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), полковника Олександра Поронюка, з військовослужбовцями, які пережили бойовий досвід, треба вміти розмовляти.

- Коли почалася війна, то практично з поля бою до нашого госпіталю висилали поранених. І це був шок для всіх. Журналісти дуже хотіли поспілкуватися з тими хлопцями, які тільки приїхали зі Сходу, дізнатися першу інформацію. І стоять хлопці в бинтах, починають говорити, ніби, спочатку нормально. А потім стає зрозуміло, що вони живуть у своєму світі і, поки що, не повернулися в суспільство. Тоді ми дійшли висновку, що з людиною, яка щойно повернулася з війни, потрібно розмовляти дуже виважено і обережно, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:06 22 жовтня 2021 р.

COVID-сертифікат та міжнародне свідоцтво про вакцинацію: в чому різниця

Від сьогодні українців не пускатимуть в транспорт міжобласного сполучення без підтвердження щеплення в формі COVID-сертифіката або Міжнародного свідоцтва про вакцинацію, або без негативного ПЛР/антиген тесту.

Рубрика: Медицина

14:55 22 жовтня 2021 р.

Львівщина - третя за темпами вакцинації

Пандемія COVID-19 стрімко поширюється, однак завдяки вакцинам цей процес сповільнився. Вакцинація лишається найважливішим та найефективнішим інструментом у боротьбі проти вірусу.

Рубрика: Медицина

14:34 22 жовтня 2021 р.

Плата за безнадійне лікування зятя-учасника АТО у головній комунальній лікарні Львова. Тарифи

Плата за лікування зятя-учасника АТО у головній комунальній лікарні - лікарні швидкої медичної допомоги: 30 тис грн - за операцію, 3500 грн - за анестезію, 50 грн - за крапельницю, 300 грн - за окрему палату. А безкоштовні ліки, які дають хворим у Центрі легеневого здоров'я, малоефективні.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу