На Львівщині знешкодили торік вісім злочинних угрупувань, – прокуратура

16:12 4 лютого 2016 р.


Фото: zaxid.net

У нашій області завершили минулого року розслідування у 72 кримінальних провадженнях, пов’язаних із корупцією.

«У прокуратурі Львівської області провели сьогодні, 4 лютого, під головуванням прокурора області Романа Федика координаційну нараду керівників правоохоронних органів з питань стану протидії злочинності, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень на території Львівщини у 2015 році – повідомили в прес-службі правоохоронної установи, де також розповіли подробиці:

«Під час заходу прозвучали ключові дані щодо криміногенної ситуації та проаналізовано ефективність заходів, вжитих правоохоронцями задля забезпечення правопорядку в регіоні. Учасниками наради відзначено, що попри тенденцію до зменшення кількості окремих категорій кримінальних правопорушень, рівень злочинності в області надалі залишається високим.

На Львівщині забезпечено належну протидію вчиненню тяжких та особливо тяжких злочинів проти життя та здоров’я особи, відтак, зменшилось число умисних вбивств та випадків умисних тяжких тілесних ушкоджень. Завдяки ефективному здійсненню прокурорами процесуального керівництва активізовано роботу із розкриття кримінальних правопорушень. Так, слідчими підрозділами ГУ Національної поліції у Львівській області до суду скеровано більше 6000 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях.

Упродовж 2015 року на Львівщині знешкоджено вісім організованих злочинних угрупувань. Завершено розслідування у 72 кримінальних провадженнях, пов’язаних із корупцією. У вчиненні цих злочинів викрито працівників органів внутрішніх справ, чиновників митниці, посадових осіб органів місцевого самоврядування, медичних та навчальних закладів.

Пріоритетом у роботі правоохоронців залишалось реагування на випадки провокування сепаратистських дій, посягання на територіальну цілісність держави, дискредитації органів державної влади та місцевого самоврядування. У зв’язку з ескалацією сепаратистсько-терористичних проявів у східних областях України, СВ УСБ України у Львівській області завершено розслідування у чотирьох кримінальних провадженнях за фактами вчинення резонансних злочинів проти основ національної і громадської безпеки, та скеровано обвинувальні акти до суду.

Проте, відзначивши такі напрацювання, прокурор Львівської області Роман Федик звернув увагу учасників координаційної наради на необхідності посилення зусиль задля виконання тих завдань, які ставить суспільство, керівництво держави та Генеральна прокуратура України. Так, Роман Федик вказав на неефективну роботу правоохоронних органів щодо протидії та профілактики злочинності, насамперед – рецидивній. За його словами, неналежна координація дій патрульної поліції стала передумовою вчинення тяжких злочинів, зокрема, резонансного вбивства студента 18 листопада 2015 року у центрі Львова, на проспекті Свободи.

Також, прокурор області піддав критиці діяльність правоохоронців щодо попередження, розслідування та розкриття злочинів у земельній сфері. Йдеться про факти незаконного захоплення земельних ділянок та їх неправомірної забудови.

«На кожен такий випадок і кожне звернення громадськості з цих питань вимагаю відповідного реагування згідно з чинним законодавством», – підкреслив Роман Федик.

Водночас, ще один напрям, на якому він закцентував увагу присутніх, – забезпечення законності у кримінальному судочинстві. На сьогодні судами допускаються випадки звільнення з-під варти осіб, які обґрунтовано підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, у тому числі скоєних організованими злочинними угрупованнями.

Відтак, прокурори повинні надалі займати послідовну та принципову позицію у реагуванні на такі факти. Роман Федик наголосив: «Разом з тим, одне з наших найперших завдань – боротьба з корупцією. Адже без ефективних антикорупційних заходів неможливо провести заплановані керівництвом держави реформи. Суспільство цікавлять не статистичні дані, а забезпечення дії карального механізму для винних у таких злочинах осіб».

Завершуючи свій виступ, прокурор Львівської області зазначив, що у 2016 році очікує спільної та злагодженої роботи правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також громадськості, для вирішення окреслених проблем та забезпечення стабільного розвитку регіону. За підсумками координаційної наради розроблено заходи, виконання яких що сприятиме збереженню законності та правопорядку на теренах області».

Про це повідомили сьогодні, 4 лютого, в прес-службі прокуратури Львівської області.

dailylviv.com

До теми

14:48 19 жовтня 2021 р.

Дві лікарні включили до переліку ковідних медзакладів області

Золочівську центральну районну лікарню та Львівську обласну клінічну лікарню включили до переліку закладів охорони здоров’я, які госпіталізовують пацієнтів з ковідом та підозрою на ковід.

Рубрика: Медицина

08:50 19 жовтня 2021 р.

Стрибок нових випадків COVID: Львівщина - п'ята

За добу 18 жовтня 2021 року в Україні зафіксовано 15579 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1309, медпрацівників – 282)

Рубрика: Медицина

19:27 18 жовтня 2021 р.

На найбільших залізничних вокзалах відкриють пункти тестування

Для експрес-діагностики пасажирів перед відправленням поїздів Укрзалізниця звернулося до більше, ніж 20 українських лабораторій із пропозицією організувати тест-пункти на найбільших вокзалах країни.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу