На Львівщині волонтери виготовляють для військових індивідуальні аптечки

12:20 15 грудня 2015 р.


Фото: Тарас Грень

У Сколівському районі опікуються тими підрозділами, яким ніхто не допомагає.

«Максимум 15 хвилин має поранений боєць на полі бо щоб врятувати своє життя, після того як в нього влучив уламок ворожого снаряду чи міни. Вдумайтесь. Всього 15 хвилин, та й то якщо поранення не складне. Іноді відлік іде навіть не на секунди а на удари серця. І в таки миті, все майбутнє патріота залежить від невеличкого брезентового підсумку з порівняно невеликим набором медикаментів – аптечки», – повідомив «Щоденному Львову» підполковник Тарас Грень зі Західного регіонального медіацентру міністерства оборони України. Він також поінформував:

«Звичайно, якщо порівнювати, те, з чим ми вступили в неоголошену Росією війну, і що ми маємо зараз з медичного забезпечення то це військові лікарі зробили значний крок у перед. Міністерством оборони України розроблено і прийнято на озброєння новий вид індивідуальної аптечки. Власне в ній передбачено той мінімум ліків, що дозволяє зберегти життя до евакуації з поля бою. Однак є одне але…

Цих аптечок вистачає далеко не всім. В основному їх видають на передову лінію оборони. Та й облік-ротації індивідуальних аптечок часто-густо не поставлений на суворий контроль командирів. От і виходить, що потреба в них виникає з кожною ротацією бійців. 

Невеличке карпатське містечко Сколе. Ті, хто полюбляють активний відпочинок в українських Карпатах добре знають доброзичливий та відкритий характер місцевих мешканців. Однак з початку окупації Крим, власне мешканці Сколе стали одним з активних осередків спротиву російській агресії.

Ніякого дива тут немає. Все закономірно. Адже більшість з них нащадки репресованих підчас радянської окупації патріотів нашої держави. Чимало з них разом з батьками були вивезені до Сибіру чи у льодові пустелі крайньої півночі. Після розпаду комуністичного монстра СРСР вони повернулись до рідних домівок.  І тому протистояти російській агресії, для них є не лише справою честі, але й питанням виживання нащадків.

Власне, тому місцеві майстри почали виготовляти і відправляти на фронт пічки, теплий одяг, а ще… ще вони самі шиють, комплектують і надають нашим хлопцям медичні аптечки. Керівник активістів Олег розповів: «Ці аптечки ми робимо не просто так на власний розсуд. Зі самого початку ми розпитались у військових лікарів, що пройшли АТО про те, яким має бути дизайн та розміри аптечки. А також, що потрібно туди помістити». 

Причому, галицькі волонтери взяли собі за мету опікуватись тими підрозділами, яким ніхто не допомагає. Багато роботи в цьому напрямі зробив місцевий священник – отець Володимир Борис. Він одним з перших в Україні поїхав на війну в якості капелана. 

Власне, на передових позиціях він зіткнувся з тим, що підрозділи зі західних областей України мають підтримку від своїх земляків. А от військові з Одеси чи Миколаєва часто-густо такої допомоги не отримували. Більш того, нерідко траплялось так, що священики з тих регіонів не те щоб відмовлялись благословляти наших бійців, а відверто проклинали їх.

Олег розповів також: «Ми намагались допомогти хлопцям всім чим могли. Однак все не осягнеш і ми вирішили зосередитись на медицині».

Користуючись власними дружніми зв’язками, сколівці закупили необхідні матеріали та медикаменти. Активістка, пані Леся, розповіла: «Значною мірою собівартість аптечок знижується тим, що наші жінки шиють їх власноруч з спеціально купленого матеріалу. 

Сам підсумок зроблений таким чином, що його можна почепити і на ремінь, і на бронежилет. Крім того, чимало ліків нам продають в місцевих аптеках за закупочною ціною. Бо знають, що це для хлопців. Наших захисників».  

Також сколівці виготовляють і так звані «натівські» медичні джгути, що можна затягнути однією рукою. Роблять все на совість. На сьогоднішній день кількість укомплектованих і відправлених на фронт аптечок вже іде на сотні. І хоча, людям стало жити набагато важче, вони не опускають рук і готові співпрацювати, як з волонтерськими організаціями, так і військовими підрозділами. Адже їх головна мрія – врятувати життя патріотів». 

dailylviv.com

До теми

21:39 28 жовтня 2020 р.

Сільські амбулаторії Львівщини переходять на телемедицину

На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%.

Рубрика: Медицина

15:14 28 жовтня 2020 р.

На Львівщині в лікарнях бракує кисню. Волонтери терміново збирають кошти

У мешканців області виникають проблеми, уже не всіх можуть шпиталізувати, відтак аби діяти на випередження волонтери БФ "Крила надії" терміново шукають додаткові кисневі концентратори.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу