На Львівщині розпочалися «Дні профілактики туберкульозу»

10:45 26 березня 2019 р.


Фото: loda.gov.ua

2018 року у Львівській області були виявлені 1304 хворі на всі форми туберкульозу.

У прес-службі Львівської міськради повідомили у вівторок: «25 березня відбувся брифінг з нагоди початку «Днів профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання». У ньому взяли участь провідний спеціаліст відділу організації медичної допомоги дорослому населенню департаменту охорони здоров’я Ярина Жук, головні експерти департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з фтизіатрії – Любомир Рак, з пульмонології – Надія Рудницька, з рентгенології – Леся Дубенська».

Ярина Жук розповіла: «У фтизіатричній службі впродовж останніх чотирьох років відбувається стрімка реорганізація. Відтак, уже є перші досягнення – зниження усіх основних епідпоказників по туберкульозу. Також понад 10 років департамент охорони здоров’я проводить на Львівщині профілактичну акцію «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання», яка цьогоріч буде тривати до 22 квітня 2019 року. Акція має на меті якомога більше інформувати населення щодо питань профілактики і раннього виявлення недуги».

«За словами Любомира Рака, вперше за 25 років захворюваність на туберкульоз у Львівській області істотно знизилась і досягла показника 51,9 випадків на 100 тисяч населення. За минулий рік в області було виявлено 1304 хворих на всі форми туберкульозу. Смертність від туберкульозу зменшилась, у 2018 році – 222 випадків проти 249 – у 2017. Ситуація щодо захворюваності дітей на туберкульоз покращилась, минулого року було виявлено лише 28 випадків», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Надія Рудницька наголосила, що раннє виявлення хвороби та якісна діагностика допоможуть вчасно розпочати лікування, а також уникнути загрозливих наслідків. «Захворюваність на ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень) у 2019 році становить 1056 нових випадків. У Львівській області на обліку знаходиться 18,5 тисяч хворих на ХОЗЛ. Основним чинником ризику виникнення ХОЗЛ є куріння, певну роль відіграють також генетична схильність та перенесені інфекції». Як зазначила Леся Дубенська, з появою у центрі легеневого здоров’я нового рентгендіагностичного комплексу суттєво розширились можливості якісної діагностики захворювань органів дихання», – повідомили також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

20:28 24 вересня 2020 р.

Нове зонування: п'ять районів Львівщини - у помаранчевій, Львів - у жовтій

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 24 вересня, було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рубрика: Медицина

11:21 24 вересня 2020 р.

У Львові біля лікарні сідатимуть вертольоти

До кінця року біля міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги у Львові планують відкрити вертолітний майданчик для транспортування пацієнтів.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу