На Львівщині розпочалася щорічна профілактика жіночих захворювань

14:55 8 жовтня 2014 р.

  • 0
  • 2304


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомили в середу «Щоденному Львову» в прес-службі облдержадміністрації, акція триватиме до 20 жовтня.

У прес-службі ЛОДА повідомили в середу «Щоденному Львову», що в нашій області розпочалася щорічна обласна акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». У повідомленні також конкретизують:

«Акція триватиме до 20 жовтня 2014 та має на меті привернути увагу жіночого населення до профілактичних обстежень, адже виявлення патології на ранніх стадіях позитивно впливає на процес подальшого лікування та одужання. Рак шийки матки займає у Львівській області одне з перших місць в структурі смертності на рак серед жінок молодого віку.

Щодо раку молочної залози, то дана патологія займає в Україні та Львівській області першу сходинку в структурі захворюваності на рак серед жінок репродуктивного віку. Щорічно на рак грудної залози в нашій країні захворює близько 17 тисяч жінок, на рак шийки матки – понад 5 тисяч пацієнток.

У Львівській області в 2013 році виявлено 748 випадків раку грудної залози та 229 випадків раку шийки матки. За 9 місяців 2014 року виявлено 537 випадків захворювань на рак грудної залози та 143 випадки раку шийки матки. Рівень захворюваності на рак грудної залози складає в області 56,3 на 100 тис. жіночого населення, на рак шийки матки 17,2.

За словами головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігоря Ковальчука, на жаль, близько 20% жінок звертаються до онкологів з задавненими формами хвороби (ІІІ та ІV стадії), хоча цей рак вважається візуальним, тобто, доступним для діагностики. «Лише 50% жінок діагностується в 0 стадії раку шийки матки, 80% – у І-ІІ стадіях, а саме їм можна виконати органозберігаючі оперативні втручання та променеве лікування, запобігти інвалідизації», – повідомляє Ігор Ковальчук.

«Ситуація з раком шийки матки дещо краща. Зокрема, 14% жінок звертаються з задавненими формами хвороби. В І-ІІ стадії виявляється 85,5% випадків захворювання, в доінвазивній стадії виявляється близько 200 випадків», – зауважує головний онкогінеколог Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Світлана Струк.

Щороку понад 90% виявлених пацієнток з раком грудних залоз та шийки матки у Львівській області отримують спеціалізоване лікування. В стандартах лікування передбачено комбіноване застосування хірургічного, хіміотерапевтичного, променевого лікування.

На сьогодні Львівський онкологічний центр бере участь у міжнародній співпраці щодо впровадження більш ефективних схем із застосуванням найновіших хіміопрепаратів. При ранній діагностиці раку достатньо органоощадного оперативного втручання та локальної променевої терапії.

Минулого року під час проведення акції лише за 2 тижні було обстежено понад 50 тисяч мешканок області. Виявлено 2234 патологічних станів, на диспансерний облік взято 1584 жінки з патологією грудної залози.

Щодо раку шийки матки, то за час минулорічної акції цитологічно рак було виявлено у 32 жінок, підозра на рак у 45, передраковий стан діагностовано у 85 жінок. «Не легковажте зі своїм здоров’ям! Зверніться до жіночих консультацій за місцем проживання! Пройдіть відповідне профілактичне обстеження та збережіть своє здоров’я», – радять у департаменті охорони здоров’я ЛОДА».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

11:00 10 вересня 2019 р.

На Львівщині шпиталізували 16 отруєних їжею людей

12 людей потрапили зі симптомами гострого ентероколіту до Новояворівської лікарні після весілля в ресторані «Фазенда» в селі Наконечне-ІІ, а четверо – в Стебницьку міську лікарні й Дрогобицьку міську дитячу лікарню після харчування в санаторії «Лісова пісня» в Трускавці.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 984

10:15 6 вересня 2019 р.

На Львівщині ще не одужали 12 отруєних на весіллі

У п’ятницю, 6 вересня, в Новояворівській центральній районній лікарні залишаються шпиталізованими 12 людей (у тому числі – одна дитина), які святкували весілля в ресторані «Фазенда» у селі Наконечне в Яворівському районі Львівської області.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 852

09:12 5 вересня 2019 р.

11 людей шпиталізували на Львівщині через отруєння

3 та 4 вересня до Новояворівської лікарні шпиталізували з підозрою на харчове отруєння 11 людей (у тому числі – дитину), які святкували 31 серпня весілля в ресторані «Фазенда» у селі Наконечне в Яворівському районі.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 804

Останні новини

Львів’яни позбавлені водопостачання на 10 вулицях

Рятувальники зняли львів’янку з балкона багатоповерхівки

У Львові затримали серба, розшукуваного за грабіж

Потяг «Львів-Здолбунів» курсує лише до станції «Дубно»

У Центрі творчості дітей та юнацтва у Львові буде «День відкритих дверей»

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Готель у Львові на кістках

Рубрика: Кримінал

Як позбутися загальнобудинкових газових лічильників

Рубрика: Ситуації і пригоди

"Слуга народу" у Львові

Рубрика: Політика

Стадіон "Торпедо" заганяють в офсайд

Рубрика: Економіка

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу