На Львівщині продовжать вакцинацію від поліомієліту | Новини Львова

На Львівщині продовжать вакцинацію від поліомієліту

09:54 1 лютого 2016 р.

  • 0


Фото: WHO

Лікарям доводиться переконувати батьків у необхідності щеплення.

Через епідемію грипу і, відповідно, оголошення карантину наступний, додатковий етап щеплення дітей від поліомієліту, на Львівщині продовжать. Попередні дві хвилі вакцинації відбулись у жовтні та листопаді минулого року.

У Львівській області від поліомієліту щепили понад 70% дітей віком від двох до шести років. Однак медикам доводиться переконувати батьків у необхідності такого кроку.

На Львівщині востаннє поліомієліт був діагностований двадцять років тому. На сьогодні ця важка недуга не виявлена у жодної дитини. Водночас, панує велика недовіра серед батьків до вакцинації, і медикам доводиться їх переконувати щеплювати дітей не лише від поліомієліту, але й інших важких та небезпечних вірусів.

Ситуація по області різниться. Для прикладу, у Львові від поліомієліту протягом двох хвиль щеплення вакцинували понад 70% дітей, а у Бориславі – лише 20%.

Заступник керівника охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак повідомила:

«На мою думку, такий низький показник через те, що місцеве населення недостатньо було охоплене увагою наших медичних працівників. Все ж таки, є ще медики, які з неувагою, безвідповідальністю ставляться до завдання, не користуються сучасними джерелами, тобто зупинились на якомусь етапі розвитку і вірять бульварній пресі. Хоча у нас є викладачі в медуніверситеті, які з незрозумілих причин не підтримують вакцинацію, а це прикро».

У 2008 році Львівщина була у трійці лідерів, де найбільше відмовлялись вакцинувати дітей. Торік у серпні в області від поліомієліту були щеплені понад 30% дітей. Після того, як Україна отримала як гуманітарну допомогу канадську вакцину, міжнародні експерти навчали медичних працівників, а ті, у свою чергу, працювали з батьками. Загалом в області під час двох хвиль щеплення від поліомієліту письмово відмовились вакцинувати дітей понад чотири тисячі родин.

Головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко пояснила: «Відмов, як на область загалом, написано не так багато. Це 2%, але чим вони аргументують? Нічим, вважають за непотрібне, що діти вже були щеплені, згідно з графіком, не потребують додаткового, що два випадки на Закарпатті – це не спалах епідемії. У нас значна категорія не пише відмов, а просто не приводять дітей на щеплення». 

У гірських районах лікар їздить по хатах і щеплює дітей, тому там вищий показник вакцинування, майже 90%. Тим часом у Львові доводиться батьків переконувати і пояснювати, що поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, спричинене вірусом, який уражає центральну нервову систему, призводить до паралічів, що 90% дітей, у разі виявлення хвороби, стають інвалідами, та що 1% закінчується смертю.

Під час круглого столу у Львові «Поліомієліт повернувся в Україну: захист дітей – справа кожного», ініційованого днями львівським «Ротарі клубом», зазначалось, що проблеми поліомієліту в Україні можна здолати лише тоді, коли 95% дітей будуть вакциновані.

Лікар-педіатр Західноукраїнського медичного центру Ярема Возниця наголосив: «У цілому світі питанню вакцинації приділяється велика увага і немає дискусії – робити чи ні. У США один лікар свого часу написав статтю, що вакцина викликає аутизм у дітей. Коли це було викрито, доведено, що це брехня, публікації цієї людини були ліквідовані з бібліотек США, він був позбавлений лікарської практики. У нас є багато противників вакцинації, і на запитання «чому?» – не мають аргументів. Певне зло несуть лікарі, які не мають відповідного рівня підготовки».

У цій лікарні завдяки благодійному фонду медик з колегами створив кабінет вакцинації. Тут щодня щеплюють від 30 до 60 дітей, але від різних хворіб. Якщо від поліомієліту вакцинують безкоштовно, то від інших недуг вакцин немає, батьки їх купують.

Ярема Возниця також зазначив: «Будь-якої вакцини, окрім поліомієліту, немає. Люди хочуть щеплюватись від туберкульозу, але вакцини немає, роками немає вакцини від сказу. Люди підпільно везуть вакцини з Польщі, в Україні вони не сертифіковані, ми не можемо ними вакцинувати. Оскільки весь світ активно вакцинується, є дефіцит препаратів. Процес виготовлення вакцини є складний, триває понад два роки, щоб мати вакцину, її треба замовити і через три роки дістати. Якщо у нас держава з року в рік не замовляє, то чи матимемо у цьому десятилітті, маю сумніви, що буде достатньо. Добра європейська вакцинація сучасними вакцинами у нас коштує в аптеці 10 тисяч гривень. Держава у плані вакцинації робить нуль, я не відчуваю будь яких зусиль держави. Чи будуть вакцини, ніхто не каже. Щоб повернути довіру населення до вакцинації, передусім має бути нормальна державна політика».

Про це повідомили сьогодні, 1 лютого, на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:08 13 серпня 2020 р.

В Україні - рекорд нових хворих і госпіталізованих на Covid-19. Львівщина - в трійці

За минулу добу захворіла рекордна кількість осіб – 1592, з них 88 дітей та 92 медпрацівники. Також встановлений антирекорд за кількістю госпіталізованих – 315 осіб. Уряд каже, що зробить карантин максимально комфортним для українців

Рубрика: Медицина

10:07 13 серпня 2020 р.

За останню добу на Львівщині - 166 нових інфікованих коронавірусом

Станом на 08.00 год у Львові та на Львівщині підтверджено 11474 випадки інфікування коронавірусом, з них 314 — летальні. За вчорашню добу лабораторні центри провели 1401 ПЛР-тест. Відтак, 166 — позитивні. Серед них львів`ян — 68.

Рубрика: Медицина

22:54 12 серпня 2020 р.

Уряд каже, що зробить карантин максимально комфортним для українців

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і вніс зміни до постанови, яка регулює правила адаптивного карантину. Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на брифінгу за підсумками засідання Уряду 12 серпня.

Рубрика: Медицина

Останні новини

Соціологія показала шанси ексмерчині Рава-Руської на крісло столичного мера

Захоплення у Львові підприємств, які працюють на армію. Нові подробиці (відео)

Коронавірусні закупівлі: 346 мільйонів витратила Львівщина. На що пішли гроші?

У Львові інспектора колонії затримали з наркотиками

В Україні - рекорд нових хворих і госпіталізованих на Covid-19. Львівщина - в трійці

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доля львівських "Карпат"

Рубрика: Спорт

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Львівська ОТГ: проблеми і рішення

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу