На Львівщині опіки дітей «лікуватимуть» профілактикою

18:33 18 лютого 2016 р.

Фото до новини

Кожного року до опікового центру у Львівській області привозять понад 250 дітей з різними опіками. До 70-и відсотків – це опіки від гарячої води. Спеціалісти зауважили, що маленькі діти обварюються через недогляд дорослих.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 18 лютого, під час прес-конференції на тему: 

“Зниження дитячого травматизму від опікової травми. Старт проекту у Львівській області”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила керівник проекту з українського боку, заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак.

- Опікова травма – це не просто ураження шкіри. Внаслідок цієї травми у людини страждають, практично, всі органи. Дитина може загинути від несвоєчасного надання медичної допомоги. А якщо велика площа ураження, то дуже важко врятувати життя людини, - каже вона. 

Саме через це було вирішено навчити медиків і батьків, як потрібно поводитися з дітьми, щоби зберегти життя і здоров’я дитини. 

- Ми будемо навчати як брати маленьку дитину на руки чи як не брати. Ми часто беремо дитину на руку и хочемо піти попити кави, - координатор проекту, головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я ОДА з організації надання амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям Мирослава Децик розповідає про одну з причин дитячих опіків. 

За її словами, зараз є 85 медичних працівників, які будуть учити батьків як запобігти побутовим травмам. Навчання відбуватимуться в амбулаторіях сімейної медицини та в пологових будинках . 

- Діти, які отримали опікову травму, ніколи не будуть здоровими. Ті операції, які вони переживатимуть упродовж всього життя, лише покращуватимуть їм якість життя. Але вони ніколи не будуть такими, як до травми. І батьки таких дітей усе життя собі будуть докоряти, що недогледіли, - каже лікар. 

За словами керівника проекту з американського боку, професора Гарвардського університету Геннадія Фузайлова, який розробив методики навчання українських батьків, він вже п’ять років приїжджає до Львова оперувати дітей і дивується, чому батьки не вберегли дитину. 

- Методика полягає в повторенні одного й того ж самого факту. Кілька років тому, коли ми намагалися розпочати цей проект, то нам сказали, що населення вміє лікувати опіки. Ми опитували мам, чи вони знають, як убезпечити своїх дітей від цих опіків. Виявилося, що – ні. Тому ми розробляли і адаптували її спеціально для України, - каже він. 

За його словами, у США така освітня профілактична програма розпочалася у 1970 році. І її фінансувала не тільки держава, але й приватні підприємства. Кількість опіків від окропу тоді суттєво зменшилася. 

- Зараз рівень опіків в Україні такий же, який був в Америці на початку сімдесятих десятих років. 

Він також наголосив, що в Скандинавських країнах держава вклала кошти у соціальну рекламу та протиопікове навчання населення, і тепер у цих країнах немає опікових відділень в лікарнях, тому що дуже мало пацієнтів. Їх державі вигідніше лікувати в сусідніх країнах. 

У Львівській області лікарі будуть навчати батьків за рахунок власного часу. На жаль, держава на це не витрачає ані копійки.

Пілотний проект, який розпочато на Львівщині, планують пошириться на всю Україну. 

Довідка

Проект «Зниження дитячого травматизму від опікової травми» у Львівській області реалізує департамент охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації у співпраці з неурядовою організацією “Doctors Collaborating to Help Children, Corporation”, Гарвардським медичним університетом (Бостон, США). Зараз розпочинається цикл навчальних семінарів-тренінгів для медичних працівників закладів охорони здоров’я.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів