Мінохорздоров’я констатує епідемічну ситуацію

18:35 30 листопада 2016 р.

Епідемічні пороги перевищені в трьох областях України.

У прес-службі Міністерства охорони здоров’я опублікували сьогодні, 30 листопада, прес-реліз «Оперативна інформація про епідемічну ситуацію з грипу та гострої респіраторно вірусної інфекції», в якому повідомили, що з 21 до 27 листопада на грип та ГРВІ в України захворіла 193261 людина. Причому, 69% тих, хто занедіжкли – діти віком до 17 років.

«Показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення України складає 453,8 на 100 тисяч населення, що на 13,3% перевищує показники за минулий тиждень», – йдеться також у прес-релізі.

Найвищу захворюваність зареєстровано в Київській а найменшу – у Тернопільській областях. Минулого тижн епідемічні пороги перевищені в трьох областях України: у Дніпропетровській, Луганській та Харківській.

«Збільшення приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей до 17 років (на 14,8 % проти 3,7% серед дорослих) вплинуло на загальну картину по Україні», – йдеться також у прес-релізі. – Питома вага госпіталізованих серед осіб, які звернулися за медичною допомогою, більше минулого тижня на 16,1%. У порівнянні з минулим тижнем в умовах стаціонару медичної допомоги потребували діти віком до чотирьох років та шкільного віку».

Для підтвердження діагнозу «Грип» фахівці лабораторних центрів за 47 тиждень провели 377 досліджень зразків матеріалу від хворих методом імунофлюоресцентної мікроскопії й отримані позитивні результати в 27,3% випадків. У структурі виявлених респіраторних вірусів цим методом, як і раніше, домінують віруси парагрипу.

З початку епідемічного сезону фахівцями вірусологічних лабораторій МОЗ України методом полімеразної ланцюгової реакції досліджено 240 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ. У 13,8% випадків визначені РНК вірусів грипу типу А.

У нинішньому епідсезоні серед позитивних знахідок домінує штам вірусу грипу типу А(H3) сезонний, що визначений у 73 %. За звітний тиждень РНК вірусів грипу типу А визначені при лабораторних дослідженнях зразків матеріалу від пацієнтів із підозрою на грип в Дніпропетровській, Сумській, Тернопільській та Харківській

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини