Медики рекомендують мешканцям Львівщини пройти вакцинацію від грипу
17:16 1 жовтня 2014 р.
Фото: vidomosti-ua.com
Як повідомила в середу головний епідеміолог департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталія Тімко, підйом захворюваності на грип в нашій країні зазвичай припадає на січень-березень, тому саме зараз слід подбати про вакцинацію.
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА закликає мешканців Львівщини зробити щеплення від грипу, адже найближчі три місяці – жовтень, листопад та грудень, є оптимальними для вакцинації від цього вірусного захворювання. За словами головного епідеміолога департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталії Тімко, підйом захворюваності на грип в нашій країні зазвичай припадає на січень-березень, тому саме зараз слід подбати про вакцинацію.
«Для створення повноцінного захисту від грипу організму необхідно 10-14 днів після щеплення, а імунітет зберігається від 4 місяців до року. Провести щеплення можна у медичних закладах, амбулаторіях та поліклініках за місцем проживання у кабінеті щеплень, попередньо придбавши вакцину у аптеці, потім з цим чеком, у якому відображено час покупки, звернутись у медичний заклад для виконання щеплення. При кімнатній температурі термін придатності вакцини становить 2 години, який необхідний щоб вакцина повільно нагрілась від температури холодильника +4ºС до кімнатної температури перед введенням. Забороняється проводити процедуру щеплення в домашніх умовах», – додає Наталія Тімко.
Ефективність вакцинації проти грипу доведена у багатьох наукових дослідженнях. Завдяки профілактиці грипу у групах високого ризику знижується рівень смертності, зменшується кількість візитів до лікарів, скорочуються витрати на препарати та перебування в стаціонарі пацієнтів.
Вакцинація проти грипу рекомендована Національним календарем щеплень та входить до розділу «рекомендовані щеплення», особливо серед груп ризику, до яких відносяться:
діти до 5 років (особливо діти до 2 років),
вагітні жінки,
особи віком від 65 років,
хворі з важкими хронічними захворюваннями;
особи, що перебувають на імуносупресивній терапії.
Крім того, існують професійні групи ризику:
медичні працівники,
вчителі та вихователі,
військові,
продавці,
водії громадського транспорту,
усі, хто працює в великих трудових колективах підприємств, установ та організацій.
У таких осіб немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.
Про це повідомили сьогодні, 1 жовтня, в прес-службі облдержадміністрації.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook