Медики протестували у Львові 602 добровольців

10:25 10 грудня 2015 р.


Фото: moz.gov.ua

У чотирьох осіб виявлено позитивний результат на ВІЛ-інфекцію.

«У рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, з 27 листопада до 1 грудня у восьми регіонах країни було організовано безкоштовне добровільне консультування та тестування усіх охочих осіб на наявність маркерів ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів В та С (ВГВ та ВГС). У Львові протестували 602 особи, у чотирьох (0,7%) осіб виявлено позитивний результат на ВІЛ-інфекцію, у чотирьох осіб (0,7%) – на сифіліс, у п’ятьох (0,8%) – на вірусний гепатит В та у восьми осіб (1,3%) – на вірусний гепатит С», – повідомили сьогодні, 10 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради., де також розповіли подробиці:

«Загалом, тестуванням було охоплено понад 3,5 тисячі осіб. Додатково в Міжнародний день боротьби зі СНІДом було забезпечено функціонування мобільних амбулаторій та кабінетів «Довіра» в усіх обласних центрах країни за подовженим графіком.

Заступник надзвичайного і повноважного посла Німеччина в Україні Вольфганг Біндзайль, міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, регіональний директор «GIZ» в Україні та Білорусі Сабіне Мюллер, регіональний директор ЮНЕЙДС у країнах Східної Європи та Центральної Азії Віней Салдана, директор ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» професор Наталія Нізова, директор «Ашан Україна» Мішель Ларівьєр, а також посол доброї волі ЮНЕЙДС у Східній Європі та Центральній Азії Віра Брежнєва, презентували 27 листопада на прес-конференції старт нової хвилі спільної інформаційної кампанії з профілактики ВІЛ в Україні під гаслом «Не Дай СНІДу Шанс!». У рамках соціальної акції «Не Дай СНІДу Шанс!», що проходила за підтримки компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», яка діє за дорученням Уряду Німеччини, у десяти гіпермаркетах AШАН у містах Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Одеса та Львів 28 листопада з 12.00 до 18.00 для 3 069 осіб було проведено безкоштовне добровільне і анонімне консультування і тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс.

Також в ході акції розповсюджувалися тематичні інформаційні матеріали та відбулися інтерактивні освітньо-профілактичні заходи за участю молоді та студентів. За підсумками акції, у 23 осіб (0,9 %) виявлено позитивні результати тестування на ВІЛ-інфекцію, у 21 (0,7 %) – на сифіліс, у 27 (1,0 %) – на вірусний гепатит B та у 67 (2,5 %) – на вірусний гепатит С.

Найвищу поширеність ВІЛ зафіксовано в Одесі (1,2%) та Кривому Розі (2,2%), тобто в регіонах з традиційно високими рівнями поширеності ВІЛ-інфекції. Крім того, в п’яти містах – Вінниці, Дніпропетровську, Києві, Кривому Розі, Ірпіні – за ініціативи МБФ «Альянс громадського здоров’я», було протестовано на вокзалах 564 особи, серед яких 11 (1,9 %) – з позитивними результатами тестування на ВІЛ-інфекцію.

При додатковому обстеженні проб крові від 92-х осіб за допомогою ІФА, у семи осіб виявлено вірусний гепатит С (7,6%) та у в однієї особи – ВГВ (1,1%). Слід підкреслити, що серед осіб, які пройшли тестування на вокзалах, виявилося майже вдвічі більше осіб з ВІЛ-інфекцією та майже втричі – осіб з вірусним гепатитом С, що опосередковано свідчить про більшу кількість серед них як представників груп ризику (зокрема – споживачі ін’єкційних наркотиків), так і осіб, що мігрують.

Отримані дані потребують подальшого вивчення та проведення системних досліджень національного масштабу. Соціальні ініціативи та інформаційно-освітні акції, проведені у співпраці державного та громадського сектору, здійснюють значний вплив на свідомість громадян та спонукають їх до більш відповідального ставлення до власного здоров’я та регулярного медичного обстеження, задля попередження небезпечних захворювань та їх своєчасного виявлення».   

dailylviv.com

До теми

10:23 23 жовтня 2020 р.

Cоvid-19: в Україні знову антирекорд

В Україні зафіксовано 7 517 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 — це антирекорд кількості нових хворих за добу.

Рубрика: Медицина

22:17 21 жовтня 2020 р.

У Львові провели акцію за легалізацію канабісу

Біля Львівської облдержадміністрації 21 жовтня пройшла акція протесту "Маємо право на канабіс". Близько 10 людей вийшли із вимогою легалізувати медичний канабіс в Україні.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу