Львів’янка Оксана Романів вже два місяці командує групою мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова

22:52 16 жовтня 2015 р.


Фото: life.pravda.com.ua

Нашу землячку не взяли в Збройні Сили, але після року служби у добровольців їй уже почали надзвонювати з військкомату.

Львів’янка Оксана Романів – лікар Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова. Командир групи. На фронті – майже рік. Прикметно, що спершу намагалась потрапити в Збройні Сили, але її не взяли, аргументуючи, що вона жінка і має сидіти вдома. Після року служби у добровольців, їй почали надзвонювати з військкомату – вочевидь, переглянувши своє ставлення до жінок на фронті.

Романів розповіла: «Я думаю, що жінка на фронті – це великі привілеї! Насправді, гендерна політика по-різному працює. З одного боку, ти жінка, до тебе ставляться як до жінки, а з іншого боку, це тобі допомагає, і можна багато хорошого зробити. Психологічно жінки часто виявляються витривалішими».

У ролі командира підрозділу Романів пропрацювала уже два місяці. Оксана розповіла також: «Звісно, я цікава їм в першу чергу як жінка, а в другу – як командир підрозділу (сміється). Але комунікація відбувається просто прекрасно – з усіма підрозділами, з усіма службами, які працюють в секторі. Виключно через те, що я жінка. Це справді великі привілеї!».

Хоч, звісно, у кожної медалі є два боки. Оксана зіналася:

«Дуже важко було командувати. По-перше, тому що велика відповідальність, великий об'єм роботи – реально, не було часу навіть спати. По-друге, мені прийшлося командувати чоловіками, більш досвідченими в медицині, набагато старшими від мене, чоловіками теж самовпевненими, амбітними.

Постійно треба було доводити, що ти сильніша, що ти можеш, щоб тебе поважали. Командир повинен володіти такими якостями, яких немає в інших, виховувати їх в собі. Це психологічно важко: прокидаєшся зранку – і ти командир; якщо щось стається, то ти винен, бо ти командир; якщо щось треба вирішити – ти вирішуй, бо ти командир. Але я не шкодую, це були прекрасні моменти!».

Ці зізнання Оксани Романів цитують в київському інтернет-виданні «Українська правда. Життя», де також опублікували її фотографію.

dailylviv.com

До теми

18:01 25 лютого 2021 р.

Операція на міжхребцеву килу: львів’янка намагається виправити помилку хірургів

Невдала операція на килу три роки тому змусила 50-річну Романію шукати допомоги в апітерапії. 6-місячний курс реабілітації бджоловжалюванням не зняв цілковито проблему, але значно поліпшив стан пацієнтки.

Рубрика: Медицина

18:01 25 лютого 2021 р.

50 працівників Львівської обласної клінічної інфекційної лікарні сьогодні щепилися від COVID-19

Серед них - завідувачка 4-го відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян, а також керівник медичного закладу Сергій Федоренко.

Рубрика: Медицина

14:36 25 лютого 2021 р.

Львівський депутат-лікар публічно засумнівався в якості вакцини Covishield з Індії

Сьогодні, 25 лютого, на пленарному засіданні сесії ЛМР депутати Європейської Солідарності звернулися до міністра охорони здоров’я України та міського голови Львова щодо вакцинації проти Covid-19 для українців.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу