Львівський обласний лабораторний центр ДСЕС нагадує про профілактику гострого сальмонельозу

12:12 9 жовтня 2014 р.

  • 0
  • 3762


Фото: ua.medico.su

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, лікарі наполягають – захворювання легше попередити, ніж лікувати.

У прес-службі ЛМР повідомили сьогодні, 9 жовтня, «Щоденному Львову», що міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр ДСЕС України» нагадує про профілактику гострого інфекційного захворювання – сальмонельозу. В повідомленні також конкретизують:

За даними спостереження за рівнем захворюваності населення м. Львова, впродовж останніх років найбільше захворіло львів'ян у 2011 році – 142 особи (18,0 на 100 тисяч населення). Найменше – у 2012 році – 87 осіб (11,6 на 100 тисяч); 2013 рік – 122 особи (16,2 на 100 тис.), за 8 місяців 2014 року – 30 осіб (3,9 на 100 тис.). 

Сальмонельоз – гостре інфекційне захворювання, яке спричиняється бактеріями з роду Salmonella і супроводжується явищами гастроентериту та інтоксикації. Епідеміологічною особливістю сальмонельозу є раптовість і масовість захворювань та літня сезонність. Все більше випадків захворювання на сальмонельоз трапляються в місцях масового скупчення людей, на весіллях та бенкетах. 

Лікар-епідеміолог відділення організації епіддосліджень ЛМВ ДУ ЛОЛЦДСЕСУ І. Кручковська повідомила також: «За 9 місяців 2014 року у м. Львові зареєстрований 1 спалах – 5 випадків захворювання кишковими інфекціями (ХТІ, ГКІ за первинним діагнозом). Спалах пов’язаний із вживанням десерту «Тірамісу» в піцерії « Челентано» (пл. Ринок, 21). Впродовж 2013 року у м. Львові зареєстровано 4 спалахи кишкових інфекцій. Наймасовіший – 31 випадок захворювання кишковими інфекціями (ХТІ, ГКІ за первинним діагнозом). Спалах пов’язаний із вживанням курей-гриль (крильця, стегна), придбаних в СМ «Арсен» (пр. Чорновола, 93)». 

Інкубаційний період коливається від 2-6 год. до 2-З днів. Початок захворювання гострий, симптоми інтоксикації максимально розвиваються протягом 1-2 доби.

Спочатку з'являються загальна слабкість, головний біль, розлади сну, озноб, біль у м'язах і попереку, підвищується температура тіла. У наступні години або через добу з’являється нудота, блювання, біль у животі.

Рідше хвороба розпочинається з розладів шлунково-кишкового тракту або катару верхніх дихальних шляхів. Зараження відбувається через продукти і контактно-побутовим шляхом.

У 96–98% випадків воно зв'язане із споживанням інфікованої їжі. В харчових продуктах, особливо в напівфабрикатах, сальмонели не лише зберігаються, але й швидко розмножуються.

Можуть зберігати життєздатність у воді до 5 місяців, у грунті до 1,5 року, у м'ясі до півроку. Близько 20 днів зберігаються в молоці, місяць в кефірі і чотири – у вершковому маслі.

У сирі сальмонела може залишатися в живому вигляді до року, 3-9 місяців – в яєчному порошку. Сальмонели гинуть через 5-10 хвилин при температурі 70°С.

У молоці та м'ясних продуктах сальмонели не лише зберігаються, але й активно розмножуються, що не впливає на смакові властивості продуктів. Мікроорганізми досить стійкі до соління та копчення, а при заморожуванні збільшують тривалість терміну життя.

Серед людей найбільшу небезпеку становлять хворі з легкими та стертими формами сальмонельозу. З метою профілактики сальмонельозу, необхідно пам’ятати:

– одним із основних принципів профілактики цього захворювання є особиста гігієна, гігієна в приготуванні їжі; 

– всі вживані в їжу продукти повинні проходити термічну обробку, овочі і фрукти перед подачею на стіл слід ретельно промивати гарячою водою; 

– не купувати продукти тваринного походження в незнайомих місцях і на стихійних ринках. Висока вартість продуктів не є гарантією їх безпеки;  

– при купівлі кондитерських виробів, до складу яких входять яйця, потрібно звертати увагу на термін їх виготовлення;  

– при приготуванні кондитерських виробів у домашніх умовах слід дотримуватись санітарних правил.

Особи, які працевлаштовуються на роботу вперше в дитячі дошкільні установи, лікувально-профілактичні установи, на підприємства харчової промисловості, підлягають обов'язковому бактеріологічному обстеженню. При появі симптомів кишкових інфекцій негайно звертайтесь за медичною допомогою!

Пам’ятайте, що захворювання легше попередити, ніж лікувати!».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

11:00 10 вересня 2019 р.

На Львівщині шпиталізували 16 отруєних їжею людей

12 людей потрапили зі симптомами гострого ентероколіту до Новояворівської лікарні після весілля в ресторані «Фазенда» в селі Наконечне-ІІ, а четверо – в Стебницьку міську лікарні й Дрогобицьку міську дитячу лікарню після харчування в санаторії «Лісова пісня» в Трускавці.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 984

10:15 6 вересня 2019 р.

На Львівщині ще не одужали 12 отруєних на весіллі

У п’ятницю, 6 вересня, в Новояворівській центральній районній лікарні залишаються шпиталізованими 12 людей (у тому числі – одна дитина), які святкували весілля в ресторані «Фазенда» у селі Наконечне в Яворівському районі Львівської області.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 852

09:12 5 вересня 2019 р.

11 людей шпиталізували на Львівщині через отруєння

3 та 4 вересня до Новояворівської лікарні шпиталізували з підозрою на харчове отруєння 11 людей (у тому числі – дитину), які святкували 31 серпня весілля в ресторані «Фазенда» у селі Наконечне в Яворівському районі.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 804

Останні новини

Львів’яни позбавлені водопостачання на 10 вулицях

Рятувальники зняли львів’янку з балкона багатоповерхівки

У Львові затримали серба, розшукуваного за грабіж

Потяг «Львів-Здолбунів» курсує лише до станції «Дубно»

У Центрі творчості дітей та юнацтва у Львові буде «День відкритих дверей»

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Готель у Львові на кістках

Рубрика: Кримінал

Як позбутися загальнобудинкових газових лічильників

Рубрика: Ситуації і пригоди

"Слуга народу" у Львові

Рубрика: Політика

Стадіон "Торпедо" заганяють в офсайд

Рубрика: Економіка

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу