Львівські ветеринари виявили у Винниках вірус сказу | Новини Львова

Львівські ветеринари виявили у Винниках вірус сказу

16:53 15 червня 2015 р.

  • 0


Фото: press-centr.com

Львівська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини встановила наявність вірусу сказу у лисиці, яка була задушена 26 травня 2015 року трьома собаками у приватній садибі у Винниках.

Міський голова міста Винники видав розпорядження №35 від 28 травня 2015 року про накладання карантинних обмежень на неблагополучну по сказу тварин територію – місто Винники. Зараз державна ветеринарна служба Львова проводить відповідні заходи з ліквідації та запобігання розповсюдженню сказу серед тварин (проведення дезінфекційних заходів та вакцинацій проти сказу усього поголів’я м’ясоїдних тварин у карантинній зоні). 

Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я, сказ входить до п’ятірки найбільш небезпечних зооантропонозів.  Це гостре інфекційне захворювання виникає після укусу зараженої тварини, що протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом.

Будь-яка теплокровна тварина може захворіти на сказ і заразити людину. Особливо небезпечні хворі вовки та лисиці, спалах хвороби серед яких може легко перекинутися на людей. 

Інкубаційний період сказу становить від двох тижнів до трьох місяців, іноді півроку. На першому етапі роблять щеплення сильно ослабленого хвороботворного вірусу, потім з кожним разом ослабленість знижується, а до моменту, коли інфекція добирається до органу, в якому повинне спалахнути вогнище, в ньому вже утворюється стійкий імунітет і хвороба далі не розвивається. 

Важливою умовою є вакцинація відразу після укусу, в іншому випадку ураження тканин може виникнути раніше, ніж сформується імунітет. Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу залишається несприятливою.

За інформацією ЛМВ ДУ «Львівського обласного лабораторного центру ДСЕС України», впродовж чотирьох місяців 2015 року у Львові зареєстровано 220 покусів людей тваринами. З них бродячими та безпритульними – 113 випадків. 

Про це повідомили сьогодні, 15 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:25 2 серпня 2020 р.

На Львівщині від Covid-19 помер керівник одного з медзакладів

Вчора, 1 серпня, COVID забрав життя керівника Старосамбірського центру первинної медико-санітарної допомоги, знаного організатора медичного та громадського життя у районі Василя Савенка.

Рубрика: Медицина

Останні новини

Усі проблеми будівництва у Львові спричинені корупцією, - депутат

Незаконні будови у Львові будуть переходити у власність міста, якщо зламаємо нинішню владну систему, - архітектор

У Львові через замінування трьох судів евакуювали 200 людей

На Львівщині контролери ловлять нелегальних перевізників

Призупинили потяги з Тернополя до Красного і Ходорова

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Суспільно-політичні настрої мешканців Львова (липень 2020)

Рубрика: Політика

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу