Лікування хворих на туберкульоз ізоляцією – помилка, – лікар (відео)

15:20 23 березня 2016 р.

Фото до новини

Дотепер в Україні хворих на туберкульоз лікують, ізолюючи їх від суспільства.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 23 березня, під час прес-конференції на тему:

”Як громада Львівщини може подолати епідемію туберкульозу (до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом)”, повідомив головний лікар Львівського обласного центру здоров’я ДОЗ ЛОДА, експерт з питань здоров’я  ЛОО «Ліга соціальних працівників України» Юрій Островерха.

- Коли будували пульмонологічний центр на Сихові на 400 ліжок,  то передбачали, що хворий перебуватиме в стаціонарі приблизно півроку. За цей час він не працюватиме, не контактуватиме з родиною. І щоби створити пацієнтам більш-менш сприятливі умови для перебування, там зробили  літній кінотеатр, майстерні, спортивні майданчики та інше, - каже лікар.

Хоча скупчення хворих на туберкульоз в одному місці, які часто є носіями різного виду збудника туберкульозу, призводить до того, що вони заражають одне одного. І лікування туберкульозом для них стає нескінченним. 

- Зараз ми ведемо мову, що 80 відсотків хворих можуть лікуватися в амбулаторних умовах. Але для цього їм потрібно створити сприятливу атмосферу в громаді, -  Юрій Островерха. 

За його словами, якщо у 19 столітті наявність сухот було однакою приналежності до богеми, то в останні роки у багатьох матеріально захищених верств населення побутує думка,  що вони захищені від цієї хвороби і що ця хвороба є ознакою певних соціальних дезадаптованих верств населення. 

- І були навіть радикальні висловлювання, що цих людей треба ізолювати в резерваціях, - каже він. 

Довідка

У Львівській області розпочато проект «Покращення доступності послуг з протидії туберкульозу шляхом активізації місцевих громад та використання потенціалу АКСМ-стратегії». Метою проекту є посилення функції церков як партнера з охорони здоров‘я та долучиення їхнього ресурсу для активізації діяльності місцевих громад з протидії туберкульозу. Цей проект упродовж 12 місяців буде впроваджувати  Львівська обласна організація Ліги соціальних працівників за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

До проекту залучені усі 20 районів та 9 міст обласного значення Львівської області. Найактивнішою діяльність буде у Львові та у Перемишлянському районі і Дрогобичі, де вже є спеціалізовані дорадчі органи при райдержадміністрації та міськвиконкомі. Також особлива увага буде звернена на Сокальський район (Львівсько-Волинський вугільний басейн з притаманними йому професійними хворобами органів дихання шахтарів та неблагополучними соціальною і криміногенною ситуаціями) і Сколівський (віддалений гірський район). У цих містах і районах будуть кущові заходи, участь у яких зможуть взяти представники решти районів та міст обласного значення.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів