Лікування хвороб сечовивідних шляхів: ефективність та властивості Канефрону
12:19 23 травня 2023 р.
У лікуванні захворювань органів сечовидільної системи часто використовують ліки, виготовлені на рослинній основі.
Одним з найпоширеніших препаратів є Канефрон. Йому властиві широкий спектр дії, безпечність та висока ефективність.
Особливості дії Канефрону
Препарат відносять до групи діуретиків (сечогінних ліків). Його активними компонентами є лікарські рослини:
- трава золототисячника;
- корені любистку;
- листя розмарину.
В комбінації вони володіють високими антимікробними, протизапальними, спазмолітичними, сечогінними, антиоксидантними та знеболювальними властивостями. Канефрон часто є доповненням комплексного лікування хвороб нирок, циститу та інших запальних процесів.
Завдяки лікувальним властивостям засіб призначають пацієнтам з:
- хворобами нирок та сечовидільних шляхів запального характеру гострої та хронічної форми;
- неінфекційними захворюваннями нирок хронічного характеру.
Також ліки ефективні як профілактика появи каменів у сечовивідних шляхах. Часто їх назначають після хірургічного втручання з видалення каменів. Канефрон лікар може рекомендувати пацієнтам, що страждають на цистит, пієлонефрит і сечокам’яну хворобу як доповнення до основної терапії.
Основні правила лікування Канефроном
Як і будь-які інші ліки, Канефрон має деякі протипоказання до застосування. Від його вживання слід відмовитися пацієнтам з:
- підвищеною чутливістю чи алергією на компоненти, а також всі рослини сімейства зонтичні (фенхель, аніс) і їх ефірні олії (точніше на речовину анетол);
- пептичною виразкою;
- набряками, спричиненими серцевою недостатністю;
- порушенням функції нирок та інших станах, за яких лікарі рекомендують обмежити вживання рідини.
Хоча випадки отруєння, спричиненого передозуванням Канефрону, не були зареєстровані, за наявності алергії на його компоненти, а також при підвищеній чутливості до складу у пацієнтів можуть виникати:
- порушення функціонування органів ШКТ – діарея, нудота, блювання;
- алергічні реакції – у вигляді висипань, гіперемії шкіри, свербежу та кропив’янки.
Якщо в процесі лікування виникли подібні симптоми – припиніть вживання ліків та якомога швидше зверніться за допомогою до лікаря.
Канефрон дозволено приймати дітям віком від 12 років. Стандартне добове дозування складає 6 таблеток. Його може коригувати лікар, в залежності від потреби конкретного пацієнта.
Дослідження стосовно можливості проникнення Канефрону через плацентарний бар’єр та у грудне молоко не проводилися. Саме тому фахівці не рекомендують його вживання вагітним жінкам та матерям в період грудного вигодовування.
Попри те, що Канефроном часто доповнюють основну схему лікування, яка може передбачати приймання антибіотиків, за необхідності одночасного вживання препарату з іншими ліками потрібно проконсультуватися з лікарем. Фахівець підбере найкращу схему комбінування медикаментів, враховуючи особливості вашого організму.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook