Лікарня швидкої допомоги отримає обладнання для екстреної служби від польських колег

19:21 2 березня 2020 р.

З 2015 року іноземні колеги допомагають опанувати лікарям професійні навички, проводять спільні польсько-українські навчання з екстреної медичної допомоги. А тепер, у межах партнерства, лікарня швидкої допомоги отримає сучасне обладнання для екстреної допомоги,- говорили під час зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий та директор служби повітряної авіації, професор Варшавського медичного університету Роберт Галонзковський.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Із 2019 року Львів є учасником проекту «Покращення локального і регіонального потенціалу системи екстреної медицини в Україні». Завдяки співпраці з польськими партнерами й підтримці Міністерства закордонних справ Польщі, студенти-медики, інтерни та лікарі мають змогу навчатися на сучасних симуляторах, а викладачі - отримувати додаткові компетенції.

«Виникла ідея створити проект, який би передбачав створення симуляційного навчального центру для навчання лікарів, як діяти у невідкладних станах, а також — комплектування спеціального відділення екстреної допомоги в лікарні швидкої допомоги», - зазначив професор Робер Галонзковський.

Тож відділення екстреної медичної допомоги лікарні швидкої допомоги Львова, як потужна клінічна база Львівського національного медичного університету, отримає нове обладнання, яке дозволить проводити швидку діагностику та рятувати пацієнтів у станах загрози життя. Окрім нового обладнання, також будуть і кваліфіковані інструктори, які навчатимуть лікарів надавати невідкладну медичну допомогу згідно сучасних європейських стандартів.
Завантажити фото

Зокрема, у Львові будуть: 30 викладачів, сертифікованих за міжнародними стандартами ACLS і PALS, для надання невідкладної допомоги дорослим і дітям, та ITLS — для надання допомоги при травмах; 12 викладачів, які отримають компетенції інструкторів і зможуть самостійно координувати процес навчання медиків, надавати невідкладну медичну допомогу, відповідно до сучасних європейських стандартів; 120 студентів — учасників пілотного навчання наданню невідкладної допомоги за європейськими стандартами.

Закуплено обладнання для проведення навчань в умовах медичної симуляції з екстереної медицини на базі ЛНМУ для лікарів та інтернів (1,5 млн. грн.). Доукомплектоване сучасним обладнанням відділення невідкладної допомоги міської лікарні швидкої допомоги Львова (10 млн. грн.).

Довідка

З 2015 року інструктори екстреної служби повітряної авіації Польщі приватно допомагають українським лікарям і фельдшерам опанувати необхідні професійні навички, проводять спільні польсько-українські навчання з екстреної медичної допомоги.

Два роки тому Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького уклав угоду про співпрацю з Варшавським медичним університетом. В плані дій — спільні проекти, наукові конференції та навчання. З 2018 директор служби повітряної авіації, професор Варшавського медуніверситету Роберт Галонзковський є гостьовим лектором у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького. Координатор угоди з української сторони — доцент Наталія Іжицька, яка, зокрема, є експертом МОЗ з екстреної медицини.  

dailylviv.com

До теми

13:48 28 вересня 2020 р.

Родині лікаря зі Львівщини, який помер внаслідок SARS-CoV-2, виплатили більше 1,5 млн грн

Для родини лікаря-терапевта зі Львівщини, який помер внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень за кошти державного бюджету.

Рубрика: Медицина

12:50 27 вересня 2020 р.

Львівський доцент-медик нарахував 344 млрд грн на потреби медицини, а в уряді вважають, що досить 225

Медична реформа у Львові триває не два, а вже 35 років. Адже у 1985 році у Львові розпочали експеримент із упровадження сімейної медицини і в окремих комунальних закладах його зберегли.

Рубрика: Медицина

10:52 27 вересня 2020 р.

Хто залатає дірку: львівський лікар розповів, що має зробити для медицини громада, а що – центральна влада

Органи місцевого самоврядування повинні долучитися до медичної реформи і допомогти реорганізувати вторинну ланку медичної системи. За планами, це мало статися ще 2020-го року, але нині ми бачимо, що стаціонарні медичні заклади ніхто так і не почав реформувати. Втім, на місцеву владу не можна класти ті зобов’язання, які не виконали чиновники МОЗ, Міністерство фінансів і Кабмін.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу