Коронавірус Sars-CoV-2 походить не з Китаю

20:41 1 липня 2020 р.

Є велика ймовірність того, що вірус не розмножувався приховано серед китайського населення, а був занесений ззовні.

У всьому світі генетичний матеріал Sars-CoV-2 мутував вже сотні разів. Чому він змінюється і, головне, чи стає коронавірус заразнішим і небезпечнішим? - запитує німецьке видання Die Zeit.

Новий коронавірус порівняно стабільний. У цілому за останні місяці, незважаючи на поширення вірусу по всьому світу, нова мутація з'являлася в середньому тільки щодва тижні. РНК-віруси, такі, як Sars-CoV-2, мутують частіше від тих, чий генетичний матеріал складається з ДНК, проте в порівнянні з іншими РНК-вірусами, наприклад, вірусом грипу, новий коронавірус мутує відносно повільно.

Чи стане він більш агресивним і смертельним для людини? Ріхард Неєр з біоцентру Базеля в це не вірить. "Поки що не слід виходити з того, що вірус стане небезпечнішим у результаті окремих мутацій", - сказав він в розмові з Die Zeit.

Прикметно, що новий варіант вірусу в Пекіні зараз містить мутацію D614G. На генеалогічному дереві коронавірусу цей варіант дуже віддалений від Уханьскої лінії. Це дуже цікаво з епідеміологічної точки зору і свідчить про те, що вірус не розмножувався приховано серед китайського населення, а, дуже ймовірно, був занесений ззовні. Тобто, можна сказати, що після довгої подорожі вірус повернувся в Китай, - пише Die Zeit.

До теми

17:23 30 червня 2022 р.

Польська страхова компанія пожертвувала 1 млн злотих на реабілітаційний центр у Львові

Компанія однією з перших зголосилася фінансово підтримати будівництво Національного реабілітаційного центру «Незламні» у Львові. А сьогодні - задекларувала переказ 1 млн злотих на реалізацію цього проєкту. Відповідний меморандум про співпрацю підписали член Правління Групи PZU S.A. Ернест Бейда та генеральний директор КНП «Перше Територіальне Медичне Об'єднання м.Львова» Олег Самчук.

Рубрика: Медицина

16:51 29 червня 2022 р.

У Львові хірург Роберто Брамбілла допоміг поставити на ноги 15-річного Артема, який потрапив під ракетний удар на вокзалі Краматорська

Відомий італійський хірург Роберто Брамбілла з початком повномасштабного вторгнення росії прибув до Лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова (колишня міська дитяча лікарня), аби допомагати лікувати поранених діток. Зокрема, завдяки його роботі вдалось врятувати життя 15-річного Артема, який отримав важкі травми під час ракетного удару у вокзал Краматорська.

Рубрика: Медицина

16:45 27 червня 2022 р.

Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

Новонароджений Данилко народився із порушеним ковтанням. Після проведених обстежень у нього діагностували одну із найважчих вад розвитку – атрезія стравоходу. Хлопчик уже переніс кілька операцій, проте у майбутньому на нього чекає його головне оперативне втручання.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу