Коронавірус Sars-CoV-2 походить не з Китаю

20:41 1 липня 2020 р.

Є велика ймовірність того, що вірус не розмножувався приховано серед китайського населення, а був занесений ззовні.

У всьому світі генетичний матеріал Sars-CoV-2 мутував вже сотні разів. Чому він змінюється і, головне, чи стає коронавірус заразнішим і небезпечнішим? - запитує німецьке видання Die Zeit.

Новий коронавірус порівняно стабільний. У цілому за останні місяці, незважаючи на поширення вірусу по всьому світу, нова мутація з'являлася в середньому тільки щодва тижні. РНК-віруси, такі, як Sars-CoV-2, мутують частіше від тих, чий генетичний матеріал складається з ДНК, проте в порівнянні з іншими РНК-вірусами, наприклад, вірусом грипу, новий коронавірус мутує відносно повільно.

Чи стане він більш агресивним і смертельним для людини? Ріхард Неєр з біоцентру Базеля в це не вірить. "Поки що не слід виходити з того, що вірус стане небезпечнішим у результаті окремих мутацій", - сказав він в розмові з Die Zeit.

Прикметно, що новий варіант вірусу в Пекіні зараз містить мутацію D614G. На генеалогічному дереві коронавірусу цей варіант дуже віддалений від Уханьскої лінії. Це дуже цікаво з епідеміологічної точки зору і свідчить про те, що вірус не розмножувався приховано серед китайського населення, а, дуже ймовірно, був занесений ззовні. Тобто, можна сказати, що після довгої подорожі вірус повернувся в Китай, - пише Die Zeit.

До теми

15:29 24 лютого 2021 р.

У Львові вакцину від Covid-19 будуть складувати у Брюховичах

Львівська міська територіальна громада повністю готова до 1-го й 2-го етапів вакцинації від коронавірусу. Сформовано 10 мобільних бригад та облаштовано 10 стаціонарних пунктів імунізації на базі закладів первинної медичної допомоги. Також місто передбачило виплати для медиків, які залучені до процесу вакцинації. Один із таких пунктів щеплення - у 2-гій міській поліклініці. Вакцину у Львові очікують вже на початку березня.

Рубрика: Медицина

13:22 24 лютого 2021 р.

Сьогодні в Україні розпочинають вакцинацію проти COVID-19. Буде 4 вакцини

Відсьогодні в Україні розпочинається вакцинальна кампанія проти COVID-19. Перші вакцини о 7 ранку вирушили в регіони. Завдання – провести вакцинацію в максимально стислі терміни, щоб медики вчасно отримали захист. На цьому під час брифінгу наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу