Коли амбулаторна допомога є безоплатною для пацієнта, - НСЗУ

20:54 29 березня 2021 р.

Амбулаторна допомога є безоплатною для пацієнта, якщо він або вона має електронне скерування від сімейного або лікуючого лікаря. На прийом до педіатра, гінеколога, психіатра, стоматолога, нарколога і фтизіатра пацієнтам такі скерування не потрібні.

Амбулаторна допомога включає консультації лікарів-спеціалістів, лабораторні та інструментальні дослідження, лікувальні процедури, малі хірургічні втручання, лікування в умовах денного стаціонару та реабілітацію, яка не передбачена іншими пакетами медичних послуг.

Про це повідомляє Урядовий портал, пише Dailylviv.

У цьому році збільшено тариф на амбулаторну допомогу в межах тих коштів, які виділили на реалізацію Програми медичних гарантій. Тариф становить 143 гривні за медичну послугу. До нього також застосовують коефіцієнти, залежно від складності допомоги. Прогнозуючи кількість послуг, які заклад зможе надати у наступному році, Національна служба здоров’я передбачила  коефіцієнт, який враховує карантинні обмеження.

До тарифу Програми медичних гарантій-21 застосовуватимуться коефіцієнти, залежно від складності медичної допомоги.

Амбулаторна допомога є безоплатною для пацієнта, якщо він або вона має електронне скерування від сімейного або лікуючого лікаря. До деяких лікарів-спеціалістів пацієнт може потрапити без такого скерування. Це - педіатр, гінеколог, психіатр, стоматолог, нарколог та фтизіатр. Також без скерування пацієнт може звернутись до лікаря, у якого він перебуває під медичним наглядом.

Порівняно з Програмою медичних гарантій-2020 у цьому році також прописаний чіткий перелік лабораторних та інструментальних досліджень, які може отримати пацієнт. Детально ознайомитися з ним можна на сайті НСЗУ у розділі “Вимоги ПМГ-2021”. Вони зафіксовані у файлі “Специфікації” до пакету “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”.

Основний пакет амбулаторної допомоги має назву “Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторниз умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація”.

У межах цього пакету пацієнт може отримати безоплатно такі послуги:

- консультацію, діагностику, лікування та профілактику в амбулаторних умовах;

- необхідні лабораторні дослідження відповідно до того медичного напряму, в якому працює заклад;

- інструментальні дослідження, також за умови, що у закладі є необхідне обладнання та фахівці;

- встановлення або зняття діагнозу, визначення способів і методів лікування;

- призначення або корекція медикаментозного лікування.

Також у межах цього безоплатним є динамічне спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями. І медична допомога в умовах денного стаціонару та при зверненні до травмпунктів. Крім того, цей пакет включає проведення хірургічних операцій в амбулаторних умовах. А також медико-генетичне консультування та лабораторне генетичне обстеження пацієнтів з підозрою на спадкову або вроджену патології (відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом).

Амбулаторний пакет включає і профілактику захворювань та медичну реабілітацію у підгострому і відновному періоді, надання невідкладної медичної допомоги, виклик швидкої та скерування пацієнта на надання спеціалізованої чи високоспеціалізованої допомоги.

Амбулаторну допомогу у Програмі медичних гарантій-2021 деталізували-розширили і з цього напряму виокремили два нових пакети - стоматологічну допомогу та ведення вагітності в амбулаторних умовах. 

Багато важких пацієнтів: лікарі у Львові просять продовжити карантин та посилити контроль за його дотриманням

Підготовка до третього етапу вакцинації на Львівщині: кому можна щепитися

 

До теми

17:32 13 квітня 2021 р.

Реанімаційний літак доставив до Львова важкопоранених військових

Сьогодні, 13 квітня, з Військово-медичного клінічного центру Північного регіону у Харкові здійснено планову медичну евакуацію. Поранені та хворі військовослужбовці проходили лікування у Харкові де військові лікарі стабілізували їх стан та підготували військових до наступного етапу лікування.

Рубрика: Медицина

17:11 13 квітня 2021 р.

Обласна рада підтримала приєднання психлікарні Заклад до обласної клінічної психіатричної лікарні

На сесії 13 квітня депутати Львівської обласної ради проголосували за припинення діяльності комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад», розташованого в селі Заклад Миколаївського району та приєднання його до комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня». Реорганізація психіатричної лікарні «Заклад» не означає її закриття, запевняють депутати. Медустанова залишається і надалі надаватиме послуги пацієнтам. Оптимізація штату торкнеться лише адміністративно-управлінського апарату лікарні. Трудовий колектив «Львівської обласної психіатричної лікарні «Заклад» шляхом переведення оформлять в штат «Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні".

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу