Карантин вбиває онкохворих без коронавірусної інфекції

13:11 25 квітня 2020 р.

За ввесь час карантину з приводу Covid-19 не було жодної комунікації чи брифінгу від представників держави щодо того, яких заходів вживає влада задля забезпечення онкопацієнтів усім необхідним в умовах пандемії. В Україні їх близько 1,3 млн. Щороку додається в середньому 140 000 українців з діагнозом онкологічного захворювання.

Навіть спеціалізовані медзаклади не розміщують інформації та послідовних інструкцій на своїх офіційних ресурсах, як діяти пацієнтам та їх родинам в умовах карантину — до кого звертатись за дозвільними документами, як звертатися до лікарів дистанційно, що робити, якщо відділення закривають на карантин, тощо.

Саме тому представники 15 громадських організацій, фондів, груп підтримки, спільнот та активістів у сфері дорослої онкології звернулися до Кабінету Міністрів, МОЗу, Мінсоцполітики і підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями ВР України з метою допомогти онкологічним пацієнтам зберегти життя в умовах пандемії.

Багато онкопацієнтів, які мешкають у населених пунктах, віддалених від місця розташування онкологічних лікарень, не мають можливості дістатися на лікування ніяк, окрім особистого транспорту чи таксі. Очевидно, що не всі мають власне авто чи гроші на бензин або таксі.

Деякі хворі, що проходять хіміотерапію, радіотерапію, перенесли хірургічне втручання та перебувають на амбулаторному лікуванні вдома, потребують швидкої допомоги або консультації лікаря, але бригади екстреної допомоги часто відмовляються виїжджати на такі виклики, рекомендуючи звертатися за місцем лікування, а це неможливо через обмеженість пересування.

Велика частина пацієнтів вимушена збирати кошти на лікування, тому що доросла онкологія покривається державними закупівлями лише на 40 % від загальної потреби. У зв’язку з карантинними заходами доходи сімей знизилися, внаслідок чого зібрати кошти стало майже неможливо й пацієнти не можуть продовжити життєво важливу терапію.

Частина необхідних препаратів взагалі не зареєстрована в Україні. До карантину вихід із ситуації знаходили, купуючи такі препарати за кордоном, але оскільки зараз кордони перекриті, багато людей залишилися без ліків.

Ще одна категорія препаратів — ті, вартість яких за кордоном суттєво менша, ніж в Україні. Дехто купував ліки за кордоном, оскільки не в змозі купити ліки за українською ціною. Ці пацієнти також залишаються без лікування через те, що не можуть зібрати кошти.

Клінічні дослідження припиняються, бо люди не можуть добратися до лікарень, а частину препаратів не можуть ввезти в Україну.

Пацієнти, яким потрібне лікування за кордоном, зараз заблоковані й не мають змоги виїхати.

В умовах продовження карантинних заходів наслідки всіх цих проблем можуть бути фатальними.

“Карантинні заходи введені для того, щоб зберегти життя людей, але життя онкологічних хворих такі ж важливі, як й інші. У тисяч людей, які зараз лікуються, є великі шанси на одужання за умови, що вони пройдуть необхідне їм лікування. Онкологічні захворювання перестали бути вироком для багатьох видів раку, але в нашій країні онкологічні пацієнти постійно виборюють своє право на життя наперекір системі і зараз вони знову стали заручниками обставин. Ми закликаємо суспільство, уряд, виконавчу владу, керівників міністерств та відомств допомогти онкологічним пацієнтам зберегти життя та не допустити їхніх смертей, тому що зараз їх життя під подвійною загрозою", - каже Людмила Пухляк, засновниця інтернет-спільноти “Онкобудні”. У 2010-му році Людмилі діагностували агресивний рак молочної залози на передостанній стадії, вона пройшла лікування, потім рак повернувся, і вона пройшла лікування рецидиву. Зараз у неї 8 років ремісії й своїм прикладом активно відстоює те, що рак лікується, і, що онкологічні пацієнти мають боротися за своє життя попри постійне твердження, що виліковуються тільки ранні стадії.

До теми

22:17 21 жовтня 2020 р.

У Львові провели акцію за легалізацію канабісу

Біля Львівської облдержадміністрації 21 жовтня пройшла акція протесту "Маємо право на канабіс". Близько 10 людей вийшли із вимогою легалізувати медичний канабіс в Україні.

Рубрика: Медицина

22:10 21 жовтня 2020 р.

Помер один з добровольців, на якому тестували вакцину від коронавірусу AstraZeneca

Померлий доброволець брав участь у клінічних тестуваннях вакцини проти коронавірусу, яку розробила британська компанія AstraZeneca. Попри смерть добровольця, випробування вакцини триватимуть.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу