Імунітет до коронавірусу тримається майже півроку, - журнал Science

19:39 1 листопада 2020 р.

Такий висновок зробили вчені в журналі Science в рамках дослідження більше 30 тис. пацієнтів з Covid-19

"У того, хто захворює Covid-19, виробляється імунітет. Дослідники показали, що він тримається кілька місяців. Це гарна новина для боротьби з пандемією", - пише німецьке видання Süddeutsche Zeitung.

"Як повідомляють вчені в журналі Science, в рамках дослідження вони вивчили більше 30 тис. пацієнтів з Covid-19. Спочатку в крові цих пацієнтів виявляли антитіла до вірусу Sars-CoV-2. Ці білки виробляються імунною системою людського організму, щоб побороти збудника і зупинити його в разі повторного зараження. Однак не у всіх антитіл є така здатність ", - пояснює видання.

"Тому дослідники вивчили на прикладі невеликої групи випробовуваних, чи є в їх крові так звані нейтралізуючі антитіла, тобто молекули імунної системи, які дійсно можуть вивести вірус з ладу. Починаючи з певної кількості антитіл, яку фахівці називають титром антитіл, нейтралізація вірусу спостерігалася у всіх пробах. Оскільки у більшості обстежених пацієнтів після зараження був відповідний високий титр антитіл, який зменшувався лише під кінець спостереження, вчені дійшли висновку, що в більшості випадків імунна відповідь захищає від повторного зараження протягом п'яти місяців або довше", - йдеться в статті.

"Нові дані цікаві, перш за все, у зв'язку з розробкою вакцин. Так, в середу в прес-релізі німецького Наукового медіацентру імунологи заявили, що після природного зараження Sars-CoV-2 захисний імунітет швидше виявляється слабким - тому що вірус використовує для потрапляння в організм носоглотку і там лише в обмеженій мірі контактує з імунною системою. Вакцини ж найчастіше потрапляють в організм шляхом ін'єкції в м'язову тканину і можуть провокувати там більш сильну імунну відповідь ", - передає Süddeutsche Zeitung.

Майже 8 тисяч нових випадків коронавірусу в Україні за добу

Степанов наполягає на штрафах за відсутність масок

dailylviv.com

До теми

14:12 19 січня 2021 р.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції в області знизилась втричі

За підсумками минулого року захворюваність на гострі кишкові інфекції знизилась майже у три рази. Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу