Гіпертоніки на Львівщині не одержують ліків за зниженими цінами

09:04 19 вересня 2013 р.

  • 0
  • 3476

Проект регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків на Львівщині виконується лише на 10%: найбільше проблем в сільській місцевості.

На Львівщині пілотний проект державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою виконується лише на 10%. Такий самий відсоток виконання в м. Київ та на Донеччині. Про це повідомив перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я, народний депутат України Роман Ілик за підсумками засідання комітету.

В Україні виконання програми становить – 33%. Це означає, що з наданих 191 млн грн на програму, використали лише 33%.

«Хворих на гіпертонію в Україні 12 млн людей, а у Львівській області, зокрема – понад 500 тис. осіб. Є низка причин, чому при такій кількості хворих ліки «з пільгами» не купують. Значна частина людей похилого віку, які хворіють, мешкають у сільській місцевості, де немає аптек, що продають ліки за зниженими цінами. Тратити гроші на квиток, щоб заїхати до районного центру пенсіонеру просто невигідно», - пояснив парламентар.

Другий чинник – вузький перелік препаратів, що можна придбати зі знижкою. «Ми маємо переглянути програму. Збільшити перелік ліків, які можна купити дешевше. Зокрема, туди необхідно внести комбіновані лікарські засоби. На жаль, влада не врахувала цих моментів вже на перших етапах реалізації програми, тому тисячі пацієнтів не скористалися цією ініціативою», - додав Р. Ілик.   

А вчора директор Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводження державної формулярної системи Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко запевняла журналістів, що держава компенсує гіпертонікам 90% вартості ліків.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

17:48 18 вересня 2019 р.

У Львові будують другу чергу перинатального центру

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод оглянув у середу, 18 вересня, хід будівельних робіт другої черги Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 681

10:40 18 вересня 2019 р.

Восьмеро людей потрапили у Львові до інфекційної лікарні після весілля

У Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні шпиталізували зі симптомами гострого ентероколіту вісьмох гостей весілля в ресторані «Сінатра» на вулиці Кульпарківській, 230 у Львові.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 549

Останні новини

У Львові перекриють частину вулиці Під Дубом

575-річчя селища поблизу Львова святкуватимуть різноманітно

Гастрономічний фестиваль відбудеться у Львові вчетверте

У Львові заарештували підозрюваного у вбивстві молотком

Президент підписав закон про відтермінування штрафів для «євробляхерів»

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Готель у Львові на кістках

Рубрика: Кримінал

ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?

Рубрика: Культура

Українські політв'язні в Криму

Рубрика: Політика

Стадіон "Торпедо" заганяють в офсайд

Рубрика: Економіка

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу