Фонд Святослава Вакарчука передав львівським військовим медикам сучасне обладнання
23:42 1 грудня 2015 р.
Фото: прес-служба міністерства оборони України
У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону лікують 33 учасників війни на сході України.
«Фонд Святослава Вакарчука «Люди майбутнього» передав львівським військовим медикам сучасну багатопрофільну пересувну рентген систему», – розповіли сьогодні, 1 грудня, в міністерстві оборони України, де також поінформували:
«Нначальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда повідомив на брифінгу: «Близько 15 тисяч пацієнтів перебували та на сьогодні проходять лікування на базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. На цей час в Центрі на лікуванні перебувають 33 учасники АТО: з них дев’ятеро було доставлено з пораненнями, травмами, решту – зі соматичними захворюваннями. Окрім того один військовослужбовець наразі перебуває у вкрай важкому стані в клініці нейрохірургії та неврології».
Полковник медичної служби Іван Гайда акцентував увагу на тому, що зберігається стійка тенденція з підтримки небайдужими громадянами, організаціями, фондами армії та військової медицини. Начальник Центру розповів також:
«Вчора, за сприяння фонду Святослава Вакарчука «Люди майбутнього» ми встановили сучасну багатопрофільну пересувну рентген систему – С-арочний рентген апарат «ARCADIS Varic» («Siemens» (Німеччина). Він працюватиме у нейрохірургічній операційній і значно розширить можливості оперативної діяльності наших нейрохірургів. Сфера застосування чимала – ортопедія, травматологія, урологія та судинна хірургія. Вартість проекту склала понад 1 мільйон 628 тисяч гривень.
А нещодавно генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕОНІ» Штефан Шмідт особисто передав нам сучасний ультразвуковий комплекс італійського виробництва MyLab 25, який коштує понад 700 тисяч гривень. Чимало роботи з удосконалення матеріально-технічної бази проводиться в Центрі й власними силами.
Зміни «на краще» відбулися в клініці серця і магістральних судин, а також у відділенні відновного лікування, де ми активно проводимо роботу з облаштування єдиного на цей час серед військових медичних установ кабінету для ерготерапії. З метою розширення можливостей з надання психіатричної допомоги, проводимо реконструкцію приміщень, де згодом запрацює клініка психіатрії тощо».
Своєю чергою, головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан наголосив: «Хірургічна служба регіону працює на повну потужність. Військові медичні працівники звертають основну увагу проблемам відновного лікування. Йдеться про відновну реконструктивну хірургію пацієнтів з наслідками перенесених травм і поранень, які вони отримали під час АТО, відновне лікування хворих з проблемами опорно-рухового апарату, реабілітацію пацієнтів з травмами та ураженнями нервової системи та психореабілітацію хворих з посттравматичним синдромом отриманим під час бойових дій на Донбасі»
Загалом, під час зустрічі було озвучено й низку проблемних питань. Зокрема, щодо фінансування закупівель високотехнологічного обладнання, подальших перспектив розбудови військової медичної установи тощо».
Про це повідомили сьогодні, 1 грудня, в прес-службі міністерства оборони України.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook