Фахівці Держсанепідслужби виявили у парках Львова збудники захворювань
10:10 12 червня 2017 р.
В обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби рекомендують: «Треба уникати контакту домашніх тварин зі їхніми бездоглядними «співродичами», від яких вони часто заражаються токсокарами та іншими небезпечними для них та людини захворюваннями».
У Львівському обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби України опублікували прес-реліз «Про моніторинг грунту з дитячих майданчиків паркових зон Львова», в якому зазначено: «У зв’язку з тим, що за останні роки реєструється захворюваность на токсокароз серед населення Львівської області (у 2015 році – 21 випадок; у 2016-му – 16 випадків, у 2017-му – дев’ять), фахівці паразитологічної лабораторії ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» розпочали проведення моніторингу грунту-піску на дитячих майданчиках паркових зон м. Львова. В травні моніторинговими дослідженнями охоплені три паркові зони, а саме парк «Левандівський», парк «Личаківський», лісопарк «Погулянка».
«За результатами досліджень в парку «Левандівський» та лісопарку «Погулянка» виявлено забруднення грунту збудниками паразитарних захворювань ( з 15 відібраних проб, у двох виявлені яйця токсокар). Токсокароз – геогельмінтоз, основним джерелом хвороби є собаки (рідше коти), які забруднюють ґрунт яйцями токсокар. Значна чисельність собак у місті, а також порушення власниками правил їх утримання та відсутність заходів знезараження екскрементів тварин призводить до масової циркуляції збудника у навколишньому середовищі. Найчастіше заражаються діти підчас ігор в піску або контакту із собакою», – поінформували також в лабораторному центрі.
«Симптоми хвороби проявляються лихоманкою, ураженням легенів (бронхіти, пневмонії, астматичний стан) і печінки. У дітей спостерігаються приступи нічного кашлю, ядуха, астматичне дихання., підвищена дратівливість, поганий сон. У деяких людей токсокароз протікає з ознаками кишкової інфекції – болі в животі, блювота, пронос, метеоризм», – нагадали також в лабораторному центрі.
«Профілактика токсокарозу є комплексною медико-ветеринарною проблемою, яка передбачає дотримання елементарних правил особистої гігієни, в тому числі при контакті із будь-якими тваринами, надто собаками та обов’язкове обстеження (один раз на рік) і дегельмінтизацію власних собак. Собак належить виводити на прогулянку в спеціально відведені місця, де не граються діти», – поінформували також в лабораторному центрі.
«Треба уникати контакту домашніх тварин зі їхніми бездоглядними «співродичами», від яких вони часто заражаються токсокарами та іншими небезпечними для них та людини захворюваннями. Необхідний захист ігрових дитячих майданчиків, парків, скверів від доступу тварин; використання природних факторів оздоровлення грунту – відкриті сонячні промені, періодична його заміна, особливо піску у пісочницях», – повідомили також у Львівському обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби України.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook