Дим з Грибовицького сміттєзвалища неможливо локалізувати

16:11 10 червня 2016 р.

На сміттєзвалищі створилася "повітряна воронка", спіралеподібний потік повітря, який при певному розгоні летить у той чи інший бік.

Про це сьогодні, 10 червня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: “Хто потребує екстреної медичної допомоги і одержав її внаслідок пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі?”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор комунального закладу „Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Юрій Пацюрко.

- Хочемо ми того чи ні, але цей дим йде в різні боки, він розходиться. Його неможливо локалізувати. Неможливо запхати в якийсь "кульок" і утримувати в даному місці. Все залежить від того, куди дме вітер. Протягом дня цей вітер несе дим з Грибовичів то на Львів, то на Червоноград, Радехів, Кам'янку-Бузьку та в інші сторони, - розповідає Юрій Пацюрко.
 
Найгірше, за його словами, те, що в ділянці сміттєзвалища робиться своєрідна повітряна воронка, спіралеподібний потік повітря, який  при певному розгоні може себе подати в той чи інший бік.

- Концентрація диму у цій воронці настільки непередбачувана, що її навіть неможливо виміряти. Те, що екологи вже ловлять на виході з воронки, це вже зовсім інші параметри концентрації, - пояснює Юрій Пацюрко.
 
Щодо можливих витоків інфільтратів, то цього, за його словами, не станеться.

- Зараз скидають величезну кількість води з літаків. Вся ця вода потрапляє у ці фільтраційні озера, куди збирається вода зі звалища. На момент, коли почалися пошуково-ліквідаційні роботи, було проведено профілактику, щоби  ця вода не потрапила до криниць, озер та джерел. Дамбу, яка утримує води зі сміттєзвалища, укріпили мішками з піском та величезною кількістю додаткових шарів ґрунту, як у висоту, так і в ширину, - каже  Юрій Пацюрко.

За його словами, за дамбою стоїть пост, який контролює витоки води, якщо такі стануться.

Наразі лікар каже, що на сміттєзвалищі вже трохи легше, тому що літаки збили полум’я та вночі пройшов дощ.


Юрій Пацюрко
Відео: Львівський прес-клуб.

dailylviv.com

До теми

17:27 10 квітня 2021 р.

Другого пацієнта доправили до лікарні швидкої допомоги гелікоптером (відео)

Сьогодні, 10 квітня, чоловік з Бродівщини, який отримав важку політравму, став другою людиною, яку до лікарні швидкої медичної допомоги Львова доправили медичним гелікоптером.

Рубрика: Медицина

12:34 10 квітня 2021 р.

Критична нестача ліжок з киснем: уряд терміново схвалив застосування технічного кисню

В українських лікарнях - критична нестача ліжок з підведеним киснем для пацієнтів із COVID-19. Уряд у терміновому порядку схвалив застосування в лікарнях технічного кисню. Однак чи це допоможе?

Рубрика: Медицина

12:12 10 квітня 2021 р.

312 людей з коронавірусом госпіталізували на Львівщині за добу: хворі в стаціонарах

За попередню добу із діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 312 людей. Скеровано на самоізоляцію - 1692 людини. Аналіз на ПЛР--дослідження вперше набрали у 2004-х осіб. Померлих – 34 особи.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу