Депутати не підтримали утворення трьох медичних об’єднань у Львові

17:38 20 травня 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні під час сесії Львівської міської ради представили концепцію розвитку галузі охорони здоров’я Львівської міської територіальної громади. Йдеться про перші кроки реформування вторинної допомоги, зокрема утворення трьох медичних об’єднань за профілем. Однак депутати не були готові підтримати медичну концепцію, яку напрацювали усі медики міста, тому розгляд ухвали перенесли.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

Під час розгляду ухвали перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко наголосив, що таке об’єднання лікарень допоможе їм підсилили роботу один одного і ефективно розвиватись. Водночас, лікарі зможуть отримувати вищі заробітні плати, а мешканці – якіснішу допомогу.

«Ми спілкувалися з багатьма медиками, врахували всі зауваження: залишаються розташування і назви всіх лікарень, їх кадрова і фінансова служба. Це потрібно робити зараз. Зміни, які мають відбутися, передбачатимуть ще низку інших рішень – ми маємо час до 1 січня 2022 року. Сьогодні ми маємо можливість дати шанс нашим медичним закладам йти вперед і розвиватися», - наголосив він.

Також до депутатів звернулися головні лікарі міських лікарень з проханням підтримати медичну стратегію Львова.

«Ми робимо це пізно – це треба було зробити раніше. Коли був перший етап реформи і був перехід до другого етапу, нам проводили багато навчань. Основне завдання, яке дали громадам, – оптимізувати заклади, провести реорганізацію до старту реформи другої ланки. Пандемія не дала можливості відчути реальних наслідків реформи. Тому на фоні зменшення фінансування і на фоні зменшення кількості пролікованих пацієнтів, ми не знатимемо, як працювати далі, якщо цей крок не зробимо.

Для пацієнта важливо отримати якісне лікування, бути забезпеченим медикаментами, мати хороші умови перебування в закладі. А для лікаря важливо мати хороші умови праці і гідну зарплату. Ми підтримуємо це об’єднання, це треба було зробити ще вчора», - зазначив Андрій Миськів, керівник 5-ї міської клінічної лікарні Львова.

«Впродовж останніх років медична галузь отримала низку важливих трансформацій. Перш за все, йдеться про реформу, яка стартувала у 2018 році, яка чітко регламентувала оплату медичної послуги. Зараз пацієнт сам вибирає ту установу, в яку йти лікуватись. Це призводить до того, що медичні заклади починають конкурувати між собою, але це аж ніяк не призводить до кращої матеріально-технічної бази лікарень, до кращих зарплат медичного персоналу. І це провокує медиків змінювати роботу, шукати кращі умови, рухатись в напрямку приватного сектору чи закордону.

Саме тому нам треба вводити кардинально нову концепцію, приймати медичну стратегію. Від імені колективу 8-ї лікарні скажу, що ми глибоко переконані, що синергія медичних закладів міста приведе тільки до покращення умов нашої роботи, покращення сервісу і надання більш якісної медичної допомоги», - сказав Василь Трунквальтер, керівник 8-ї міської клінічної лікарні Львова.

«Ми довго обговорювали це з нашим колективом. Те, що необхідно змінювати менеджмент в системі охорони здоров’я, – ні в кого не викликає дискусій. До березня ми отримували фінансування з НСЗУ, могли інвестувати в обладнання, але тоді виникли перші дзвіночки, що держава не буде утримувати таку кількість медичних закладів. Ми проаналізували, ургентна служба лікарні стає збитковою, тому кооперація важлива. Тобто фінансові загрози є дуже великі, і вони вимагають від нас радикальних змін.

Пацієнта можна буде залучити якісною медичною послугою і унікальним сервісом. Нам необхідно скооперувати послуги. Пацієнт має мати цілодобовий доступ до послуг. Лікарням потрібні обладнання, ремонти і якісні послуги для пацієнтів, тому єдиний вихід – скооперувати ці зусилля в декількох закладах», - зазначив Дмитро Квіт, керівник міської дитячої клінічної лікарні Львова.

«Виживає тільки той, хто швидко реформується, розвиває сильні сторони і виправляє слабкі місця. Фінансування одного закладу має свої ризики. Тому нам необхідно приймати рішення для посилення наших позицій. Об’єднання дасть можливість швидше реагувати на виклики. Важливо не запізнитися, рішення потрібно приймати виважено, але вчасно», - наголосила Людмила Шекета, керівниця міського клінічного пологового будинку №1 Львова.

«Хто задоволений медициною сьогодні? Медицина потребує оновлення і реформування, ми маємо жити одночасно з європейською медициною. Медицина має бути першою. Всі розуміють, що медицину треба змінювати. Попередній рік був важкий, але лікарні почали змінюватися. Тому давайте продовжимо ці позитивні зміни і зробимо медицину кращою», - додав Олег Самчук, керівник клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

«Лікарня «Охматдит» сьогодні є на грані банкрутства. Вони заявляють про те, що для того, щоб установа жила, потрібно скорочувати медичних працівників. І це буде чекати всі лікарні. Тому ці кроки, які зараз пробує застосувати експертне середовище, в яке виходять представники Міністерства охорони здоров’я, практичні медики, фахові менеджери і представники медицини із-за меж України, вважають, що це треба робити невідкладно – щоб не допустити зникнення певних відділень чи напрямків.

На жаль, депутати не мають права втручатися у внутрішньомедичні процеси – вони мають можливість або підтримати, або заперечити. Я хочу наголосити, що при не підтримці цього рішення, ви, депутати, берете пряму відповідальність за звільнення людей, закриття цілих відділень, лікувальних установ і площ», - зазначив завідувач 1-го хірургічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги Гнат Герич.

«Депутат може подумати, перекласти, і цей процес може тривати вічно. Лікар має приймати рішення негайно. Сьогодні головні лікарі б’ють в набат, бо є сигнали, які ми отримуємо з інших лікарень, де є проблеми з коштами, звільняють працівників. Ми не будемо займатись реформою всередині медичного об`єднання, лікарі самі знають, як це зробити. Це наше з вами життя, життя наших батьків, дітей. Сьогодні лікарі просять, що треба робити наступний крок. Ми або підтримаємо, або скажемо, що треба подумати, це не на часі, може завтра. Всі за ці кроки, які ми сьогодні хочемо зробити», - прокоментував мер міста.

Відтак, мер запропонував перенести ухвалу на доопрацювання. «Отримати зараз негативне голосування було би некоректно», - додав мер Львова Андрій Садовий.

Ознайомитись з новою медичною концепцією міста Львова можна тут.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини