Covid-19 у Польщі: лікарям все частіше доводиться вибирати, кого під'єднати до апарату ШВЛ

11:30 11 листопада 2020 р.

Фото до новини

Кількість пацієнтів з важкою формою Covid-19, які потребують лікування у відділенні інтенсивної терапії, швидко збільшується.

Про це інформує  Польське радіо, пише DailyLviv.

Лікарям все частіше доводиться вибирати, кого підключити до апарату штучної вентиляції легенів. «Ми вибираємо тих, хто може вилікуватися», - кажуть люди у білих халатах. Не вистачає також персоналу для обслуговування обладнання, - читаємо у виданні «Rzeczpospolita».

«Кількість пацієнтів з важкою формою Covid-19, які потребують лікування у відділенні інтенсивної терапії, швидко збільшується. Подекуди медикам доводиться вибирати, кому підключити апарат штучної вентиляції легенів... Доктор Константи Шулджинський з Університетської лікарні в Кракові вже влітку попереджав, що проблема полягає не в кількості апаратів ШВЛ, а в кваліфікованому персоналі, який повинен їх обслуговувати. «Підключення до пристрою не є проблемою, хоча для цього потрібен фахівець. Пам’ятайте, що пацієнт, який перебуває на апараті штучної вентиляції легенів, потребує професійного догляду, що може забезпечити лише навчена команда. А в Польщі з цим проблема. Європейське товариство інтенсивної терапії запропонувало навчання персоналу. Готовність до вишколу надійло лише з одного польського шпиталю», - наголошує доктор Шулджинський.

Хоча речник Міністерства охорони здоров’я Войцєх Андрусєвіч запевняє, що респіраторів достатньо, і директори установ можуть повідомляти про попит на них воєводам, у багатьох лікарнях починає бракувати вільних пристроїв. «Інтенсивне вживання обладнання інколи призводить до виведення його з ладу, і керівництво не завжди встигає замовити нове», - кажуть лікарі.
«Ми працюємо на межі витривалості. У Малопольщі є поодинокі вільні місця, але ситуація динамічно змінюється», - попереджає доктор Пьотр Ватола з Професійного об’єднання польських лікарів.
Рішення про те, кого підключати до апарату штучної вентиляції легенів, а кого залишити в палаті, тричі приймав завідувач інфекційного відділення лікарні на вулиці  Кошаровій у Вроцлаві проф. Кшиштоф Симон.

Тим часом, газета «Rzeczpospolita» помітила, так би мовити, «Вакцинну ейфорію».

Новина про те, що концерн Pfizer розробив ефективну на 90% вакцину проти Covid-19 спричинила сплеск на світових фондових ринках.Індекс польської фондової біржі WIG20 зріс в понеділок наприкінці сесії більш ніж на 4%, німецький DAX зростав навіть на понад 6%, а французький CAC 40 – до 8%. На початку сесії американський Dow Jones Industrial також підскочив на понад 5%. Акції компаній, які раніше постраждали від пандемії, різко зросли. Сира нафта подорожчала більш ніж на 10 відсотків.
Прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький сказав, що перемога над китайським вірусом вже близько: «Це не та вакцина, яку ми вже зараз можемо розповсюджувати, але ми вже опинилися ближче до цього моменту, ніж ми це собі уявляли тиждень чи два тому».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів