Covid-19: треба готуватися до гіршого сценарію, - інфекціоністка | Новини Львова

Covid-19: треба готуватися до гіршого сценарію, - інфекціоністка

15:10 1 серпня 2020 р.

  • 2

Лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська вважає, що в Україні все ще триває перша хвиля поширення COVID-19, при цьому епідеміологам слід готуватися до гіршого сценарію пандемії.

Про це вона розповіла в інтерв’ю Укрінформу.

"Абсолютно ніякого відчуття (що COVID-19 відступає - ред.) немає. Єдине, що можу сказати, я дуже боялася другої хвилі та боюся її досі - епідеміологи не люблять поняття "другої хвилі", це у них називається просто "епідемічний сезонний ріст захворюваності" (ми знаємо, що коронавіруси мають сезонність). От, враховуючи те, що зараз ми спостерігаємо зростання, це ще триває все та ж, перша хвиля", - сказала Голубовська.

Вона також зазначила, що боїться осіннього зростання захворюваності. "Я дуже сподіваюся, що катастрофи особливої не буде, але ми повинні готуватися, тому що жоден прогноз щодо цього коронавірусу ще не справдився, жоден! Я побоююся осіннього зростання захворюваності. Але для того, щоб говорити про другу хвилю, то сьогодні не мало б бути зростання захворюваності. А по клініці, по наших стаціонарах бачимо реальне зростання хворих. У деяких регіонах збільшується зростання важких хворих. Якщо ви пам'ятаєте, Всесвітня організація охорони здоров'я, на жаль, теж трішечки пропустила цю проблему. Спочатку оголосили надзвичайну ситуацію, а потім вже, коли злягла вся Європа, тоді лише - пандемію", - сказала вона.

При цьому інфекціоністка додала, що ніхто не може дати чіткої картини та сказати, чому зростає захворюваність, попри карантинні заходи.

"Це може бути пов'язано з природними властивостями самого вірусу, про який ми мало що знаємо. Це може бути пов'язано зі скупченням людей - от показували Одесу, а там теж стаціонари переповнені. Ми очікували, що зі спекою буде вірусу менше, але цього немає. Наші епідеміологи колись готували три сценарії пандемії: легкий, середній і важкий. Я вважаю, що треба готуватися до гіршого сценарію, готувати стаціонари, інфекціоністів, бригади лікарів. Лікування інфекційних хвороб - це певна філософія, ми завжди прагнули до вищого пілотажу: не нашкодити хворому і мінімізувати ризики захворювання (хоча - не вистачає реанімацій, персоналу). Ну, а загалом ми справляємося непогано і почуваємося набагато впевненіше, ніж у березні", - підсумувала інфекціоністка.

Додамо, на Львівщині посилюють карантин: сформовано мобільні групи.

dailylviv.com

Коментарі(2)

666

18:33 01 серпня 2020 р.

Відповісти

... самі чесні , які працюють в самих незалежних , повідомили -- " Спецслужби РФ ведуть спецоперації в Україні для зміни влади, - зовнішня розвідка " ...( пунктуація оригінала -- спеціально для спеціальних громадян) ... знання української мови отим "оригіналом" на конкретному рівні ... таке саме, як фаховість отієї інфекціоністки ... одні шпійони навкруги ! ... Слава Україні ! ...

666

18:39 01 серпня 2020 р.

Відповісти

... "Covid -19 : треба готуватись до гіршого сценарію , - інфекціоністка" ... щось ця "радистка Кет" , яка намалювала отакий заголовок до свого повідомлення ( "Юстасу" ?), теж зашифрувала отою комою і рискою(дефісом) ...

До теми

20:00 11 серпня 2020 р.

У ЛОДА повідомили, в яких районах будуть коронавірусні лікарні другої хвилі

Сьогодні, 11 серпня, на брифінгу заступник голови Львівської ОДА Іван Собко поінформував присутніх про розгортання лікарень "другої лінії" для лікування хворих на COVID-19 в області. Розгортання госпітальних баз стало необхідністю через зростання кількості хворих.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу