Covid-19: люди хворіють важче та триваліше, ліжка заповнені майже повністю, - лікар

14:00 18 вересня 2020 р.

Фото до новини


Фото: facebook/Nataliya Pavliv

Кількість пацієнтів в нашому медичному закладі не зменшується. Навпаки – людей з важким перебігом захворювання побільшало. Люди хворіють важче та триваліше. Лікарняні ліжка заповнені в нашій лікарні майже повністю.

На цьому сьогодні, 18 вересня, повідомила на час брифінгу у Львівській ОДА завідувачка 4-го відділенням Львівської обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

"Усі повинні розуміти, що після лікування пацієнта, ліжко має обробитись, необхідно провести завершальну дезінфекцію і тільки потім може поступити наступний пацієнт. Також зараз є багато пацієнтів які потребують кисневої підтримки», - розповіла завідувач 4-им відділенням Львівської обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

Як зазначила медик складнощів додають і сезонні інфекції зі схожою симптоматикою, якими хворіють люди. Відтак, закликала мешканців області бути пильними та не нехтувати засобами індивідуального захисту.  

«Хочу вкотре звернутись до людей не нехтувати масковим режимом. Маска захищає. Хвора людина може не знати, що вона інфікована, проте за два дні до клінічних проявів вже стає небезпечною для навколишніх. Потурбуйтесь про своїх близьких, рідних, колег. Не ходіть без масок. Особливо це стосується місць масового скупчення людей, зокрема закритих приміщень і транспорту. Одягайте маски в місцях, де є ризик заразитись та заразити когось. Це дуже важливо», -  наголосила Таміла Алексанян.

Також завідувач 4-им відділенням Львівської обласної інфекційної лікарні закликала мешканців дотримуватись соціальної дистанції та режиму самоізоляції у випадку захворювання.

«Людина, яка хворіє, не має нікуди виходити. Вона є джерелом потенційної небезпеки для всіх навколишніх. Є режим самоізоляції. Якщо людина не госпіталізована, вона має облаштувати своє життя таким чином, щоб їй приносили всі необхідні їй речі, продукти, ліки тощо додому. Люди мають бути свідомі», - додала Таміла Алексанян.

Нагадаємо,що за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, епідемічні рівні поширення COVID-19 виглядають наступним чином:

До «червоної зони» віднесено: Перемишлянський та Пустомитівський райони;

«Помаранчевий» рівень: у містах Львів, Дрогобич та у Бродівському, Городоцькому, Жовківському, Миколаївському, Радехівському районах;

«Жовтий» рівень встановили: у містах Борислав, Моршин, Самбір, Стрий  та у Буському, Дрогобицькому, Жидачівському, Золочівському, Кам’янко-Бузькому, Самбірському, Сколівському, Сокальському, Яворівському районах Львівської області.

«Всі інші райони потрапили у зелену зону. Перейти з однієї зони в іншу адміністративно-територіальна одиниця може, якщо 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників», - пояснив заступник голови Львівської ОДА, перший заступник голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тарас Грень.

Додамо, МОЗ змінило протокол лікування Covid-19.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів