Більше хворих з лімфомою в Україні житимуть десятки років, якщо буде окремий пакет послуг
13:14 15 вересня 2020 р.
НСЗУ пропонує виокремити в окремий пакет послуги з діагностики, лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями, у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах.
За даними Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки злоякісних захворювань лімфатичної та кровотворної системи. В Україні лімфому Ходжкіна щороку діагностують у близько 900 хворих. Усього на обліку перебуває близько 14 тисячі таких хворих. Цей показник є сталим - як у світі, так і в нашій країні. Інша картина щодо неходжкінської лімфоми, що нараховує 80 підтипів лімфом. Щороку в Україні діагностують понад 2 тисячі нових випадків таких видів лімфом. На обліку перебуває близько 14,5 тисяч хворих. Їхня кількість щороку зростає. Загалом, згідно з даними Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки злоякісних захворювань лімфатичної та кровотворної системи.
Вчасне виявлення лімфоми та лікування збільшують шанси пацієнта на повне одужання. Ранніми симптомами захворювання є: безболісне збільшення лімфовузлів, нічна пітливість, різка втрата ваги, підвищення температури тіла, втомлюваність, кашель. За наявності їх слід звернутися насамперед до лікаря, з яким укладено декларацію. У випадку підозри на лімфому, він направить до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань.
Очільник Національної служби здоров'я України Андрій Віленський: “Наступного року НСЗУ пропонує виокремити в окремий пакет послуги з діагностики, лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями, у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах. Пакет включатиме основні послуги: діагностика онкогематологічних та гематологічних захворювань, проведення лабораторних досліджень та інструментальної діагностики, за необхідності зі знеболенням, медикаментозне лікування в амбулаторних та стаціонарних умовах, забезпечення лікарськими засобами відповідно до Національного переліку лікарських засобів, медичними виробами та витратними матеріалами в амбулаторних та стаціонарних умовах, медична допомога в умовах інтенсивної терапії, киснева підтримка, медреабілітацію в гострому періоді для запобігання ускладненням та забезпечення дієтичним харчуванням в стаціонарі”.
Завідувачка науково-дослідного відділення хіміотерапії гемобластозів та ад'ювантних методів лікування НІР Ірина Крячок: “Лімфома Ходжкіна у більшості випадків виліковна. При першій стадії шанси на повне виліковування становить 90-95%, при третій-четвертій - 70-75%. Істотними чинниками ризику розвитку лімфоми є надмірна вага, зловживання алкоголем, тютюнопаління, малорухливий спосіб життя. Неходжкінську лімфому спричиняють, зокрема, вірусні інфекції - вірус гепатиту С, ВІЛ-інфекція. Доведено. що впливає й наявність Helicobacter pylori у шлунково-кишковому тракті. А лікування антибактеріальними препаратами Helicobacter pylori сприяє виліковуванню лімфоми на ранніх стадіях, коли вона ще не має розповсюдженого характеру.
Кожного року ми отримуємо новий препарат для лікування лімфоми. А це ще один крок для повного одужання таких пацієнтів. Ще 30-40 років тому діагноз “лімфома” був вироком. Хворі жили кілька років чи місяців. Зараз більшість хворих з лімфомою живуть десятки років або ж повністю одужують”.
Львівський лабораторний центр повідомив, коли розпочнеться епідемія грипу та ГРВІ.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook