Ахметов віддає Львову за високі ціни на електроенергію

14:10 10 квітня 2020 р.

  • 2

У п’ятницю, 10 квітня, Львівському обласному госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи та Центру легеневого здоров’я передали медичний інвентар. Представники компанії ДТЕК та ПУМБ здійснили передачу такого вантажу в межах допомоги Благодійного Фонду Ріната Ахметова регіону у боротьбі з поширенням коронавірусу.

Загалом на потреби області передадуть 30 тисяч експрес-тестів, а також 8 тисяч захисних медичних костюмів – це перша допомога. Очікується також поставка апаратів штучної вентиляції легень. Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Представник ДТЕК в Штабі облдержадміністрації Олег Половцев зазначив:

«Сьогодні боротьба з коронавірусною інфекцією вимагає об'єднання всіх зусиль - точкова допомога не здатна стримати поширення COVID-19. Фонд Ріната Ахметова виділив 300 млн гривень на те, щоб забезпечити регіони засобами для боротьби з коронавірусом - вже закуповуються і поставляються тести, апарати ШВЛ, захист для медиків.

ДТЕК та ПУМБ здійснює допомогу в рамках Благодійного Фонду Ріната Ахметова регіону у боротьбі з поширенням коронавірусу. Сьогодні ми передаємо області 30 тисяч експрес-тестів та 8 тисяч захисних костюмів - це перша, але така необхідна допомога.

Представники Штабу ДТЕК, в тісній координації з місцевою владою визначили, яке саме медичне обладнання гостро необхідне регіону/місту для боротьби з поширенням коронавірусу і для надання допомоги тим, хто отримав ускладнення від COVID-19.

Ми щиро впевнені, що лише спільними зусиллями представників громади, бізнесу та влади, ми здатні допомогти нашій країні у вирішенні тих питань, які постали перед нею в цій надзвичайній ситуації. Для ДТЕК важливо не лише стабільне енергопостачання регіону, але і безпека та здоров’я як енергетиків Добротвірської ТЕС, так і жителів області. Ще у грудні 2019 ми підписали Меморандум про підтримку ініціатив громади Львівської області. І сьогодні, коли область і вся країна у боротьбі з короновірусом, така підтримка від нас вкрай необхідна і ми будемо її і надалі надавати.»

Очільник західного регіонального центру ПУМБ Андрій Бордіян висловив переконання, що український бізнес сьогодні має активно долучатися до боротьби з коронавірусом – робити все можливе, аби допомогти нашим лікарям, на долю яких випало прийняти перший та найскладніший удар у боротьбі з епідемією COVID-19.

«У західних областях – високий показних захворюваності. Сьогодні ми передали першу партію з 8 тисяч комплектів засобів персонального захисту у чотири лікарні Львова: обласну клінічну інфекційну лікарню, фтизіопульмонологічний центр, госпіталь ветеранів війн та репресованих, обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Як соціально-відповідальний бізнес, і просто як свідомі громадяни своєї країни, ми вважаємо своїм обов’язком допомагати нашим лікарям у тяжкій боротьбі з епідемією», - зауважив він.

Голова Львівської ОДА Максим Козицький закцентував: «Зараз наші лікарі, не покладаючи рук, щодня борються за життя і здоров’я кожного українця. В першу чергу ми маємо захистити і подбати про безпеку медиків, бо саме вони зараз на передовій вірусу. Як допомогти медикам? Залишатися вдома і дотримуватись карантину. Попереду велике свято – Великдень. І відсвяткувати ми його маємо, не порушуючи карантинних обмежень. Адже життя і здоров’я кожного українця - наш головний пріоритет і найбільша цінність. У свою чергу ЛОДА працює у режимі максимальної мобілізації сил та ресурсів, щоб не допустити високої смертності серед населення. Спільно з ДТЕК ми вже створили інтернет-платформу STOP COVID-19 задля спільної боротьби та протидії коронавірусу і забезпечення потреб наших лікарень. Щодня до протидії вірусу долучаються благодійники, представники бізнесу та небайдужі громадяни».

А голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин наголосив: «Ніхто не мав ілюзій, що епідемія коронавірусної інфекції не зачепить Україну. Відтак з її приходом країна і, в тому числі область, зіткнулися з багатьма проблемами, які довелося вирішувати оперативно та завдяки небайдужим людям, благодійникам та за участі великого бізнесу. Зокрема до підтримки та допомоги регіональним центрам по боротьбі з пандемією, створених з ініціативи Президента України, на Львівщині активно долучився Фонд Ріната Ахметова. На території області визначені опорні заклади охорони здоров’я, які боротимуться на передовій з коронавірусом, це чотири обласні установи та шість – в районах. Завдяки отриманій сьогодні допомозі наші лікарі будуть захищені і ми протестуємо якомога більше людей. Сподіваюся, що інший бізнес також долучиться до боротьби з небезпечним вірусом і ми разом ми зможемо зупинити пандемію». 

Нагадаємо, що компанії Ріната Ахметова продають Західній Україні електроенергію на 75% дорожче ніж у Словаччині. Бурштинський енергоострів синхронізований з енергосистемою Європи, електроенергію з нього також отримують споживачі Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Майже 90% обсягу електроенергії для них виробляють Бурштинська ТЕС, Добротвірська ТЕС та  Ладижинська ТЕС, які належать АТ "ДТЕК Західенерго" Ріната Ахметова.

Екс-гравець "Барселони" Хаві і гравець ПСЖ Неймар пожертвували на боротьбу з COVID-19 відповідно по 1 млн і 875 тисяч євро. А багато мільярдерів у світі жертвують значно більші кошти на боротьбу проти коронавірусу. Екс-прем'єр Італії і екс-власник "Мілана" Сільвіо Берлусконі пожертвував регіону Ломбардія 10 млн євро. Засновник Twitter Джек Дорсі зробив найбільшу пожертву на боротьбу з коронавірусом - один мільярд доларів. Гарний приклад для олігархів, які майже тридцять років заробляють в Україні свої статки не без промоцій і сприяння з боку держави. 

 

Коментарі(2)

666

16:09 10 квітня 2020 р.

Відповісти

... вчила мама , вчив тато -- завжди подякуй тому , хто тобі допоможе ... які ж то мама з татом навчили отак "дякувати" таких от"творців" таких от "творів" ? ...

Тінь

19:23 11 квітня 2020 р.

Відповісти

Кожна особа має власні погляди на життя і власні переконання. Особисто я швидше здохну від коронавіруса - ніж прийму допомогу і ліки від росіян ... Можливо тут схожий випадок щодо цього Фонду ...

До теми

00:23 3 червня 2020 р.

«Укрзалізниця» шукає інвестора для реформи Львівської клінічної лікарні

Укрзалізниця вивчає можливість залучення інвесторів для реформування відомчих лікарень, підвищення рівня медичного обслуговування, забезпечення лікарень сучасним обладнанням та підвищення рівня заробітної плати персоналу.

Рубрика: Медицина

14:58 2 червня 2020 р.

Інфікованим COVID-19 медпрацівникам на Львівщині виплатять додатково один-два посадові оклади

Два посадових оклади виплатять працівникам обласної інфекційної, госпіталю інвалідів війн та репресованих, фтизіопульмонологічного центру, ОХМАТДИТу та центру медицини катастроф.

Рубрика: Медицина

Останні новини

«Укрзалізниця» шукає інвестора для реформи Львівської клінічної лікарні

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу