Ахметов віддає Львову за високі ціни на електроенергію

14:10 10 квітня 2020 р.

Фото до новини

У п’ятницю, 10 квітня, Львівському обласному госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи та Центру легеневого здоров’я передали медичний інвентар. Представники компанії ДТЕК та ПУМБ здійснили передачу такого вантажу в межах допомоги Благодійного Фонду Ріната Ахметова регіону у боротьбі з поширенням коронавірусу.

Загалом на потреби області передадуть 30 тисяч експрес-тестів, а також 8 тисяч захисних медичних костюмів – це перша допомога. Очікується також поставка апаратів штучної вентиляції легень. Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Представник ДТЕК в Штабі облдержадміністрації Олег Половцев зазначив:

«Сьогодні боротьба з коронавірусною інфекцією вимагає об'єднання всіх зусиль - точкова допомога не здатна стримати поширення COVID-19. Фонд Ріната Ахметова виділив 300 млн гривень на те, щоб забезпечити регіони засобами для боротьби з коронавірусом - вже закуповуються і поставляються тести, апарати ШВЛ, захист для медиків.

ДТЕК та ПУМБ здійснює допомогу в рамках Благодійного Фонду Ріната Ахметова регіону у боротьбі з поширенням коронавірусу. Сьогодні ми передаємо області 30 тисяч експрес-тестів та 8 тисяч захисних костюмів - це перша, але така необхідна допомога.

Представники Штабу ДТЕК, в тісній координації з місцевою владою визначили, яке саме медичне обладнання гостро необхідне регіону/місту для боротьби з поширенням коронавірусу і для надання допомоги тим, хто отримав ускладнення від COVID-19.

Ми щиро впевнені, що лише спільними зусиллями представників громади, бізнесу та влади, ми здатні допомогти нашій країні у вирішенні тих питань, які постали перед нею в цій надзвичайній ситуації. Для ДТЕК важливо не лише стабільне енергопостачання регіону, але і безпека та здоров’я як енергетиків Добротвірської ТЕС, так і жителів області. Ще у грудні 2019 ми підписали Меморандум про підтримку ініціатив громади Львівської області. І сьогодні, коли область і вся країна у боротьбі з короновірусом, така підтримка від нас вкрай необхідна і ми будемо її і надалі надавати.»

Очільник західного регіонального центру ПУМБ Андрій Бордіян висловив переконання, що український бізнес сьогодні має активно долучатися до боротьби з коронавірусом – робити все можливе, аби допомогти нашим лікарям, на долю яких випало прийняти перший та найскладніший удар у боротьбі з епідемією COVID-19.

«У західних областях – високий показних захворюваності. Сьогодні ми передали першу партію з 8 тисяч комплектів засобів персонального захисту у чотири лікарні Львова: обласну клінічну інфекційну лікарню, фтизіопульмонологічний центр, госпіталь ветеранів війн та репресованих, обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Як соціально-відповідальний бізнес, і просто як свідомі громадяни своєї країни, ми вважаємо своїм обов’язком допомагати нашим лікарям у тяжкій боротьбі з епідемією», - зауважив він.

Голова Львівської ОДА Максим Козицький закцентував: «Зараз наші лікарі, не покладаючи рук, щодня борються за життя і здоров’я кожного українця. В першу чергу ми маємо захистити і подбати про безпеку медиків, бо саме вони зараз на передовій вірусу. Як допомогти медикам? Залишатися вдома і дотримуватись карантину. Попереду велике свято – Великдень. І відсвяткувати ми його маємо, не порушуючи карантинних обмежень. Адже життя і здоров’я кожного українця - наш головний пріоритет і найбільша цінність. У свою чергу ЛОДА працює у режимі максимальної мобілізації сил та ресурсів, щоб не допустити високої смертності серед населення. Спільно з ДТЕК ми вже створили інтернет-платформу STOP COVID-19 задля спільної боротьби та протидії коронавірусу і забезпечення потреб наших лікарень. Щодня до протидії вірусу долучаються благодійники, представники бізнесу та небайдужі громадяни».

А голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин наголосив: «Ніхто не мав ілюзій, що епідемія коронавірусної інфекції не зачепить Україну. Відтак з її приходом країна і, в тому числі область, зіткнулися з багатьма проблемами, які довелося вирішувати оперативно та завдяки небайдужим людям, благодійникам та за участі великого бізнесу. Зокрема до підтримки та допомоги регіональним центрам по боротьбі з пандемією, створених з ініціативи Президента України, на Львівщині активно долучився Фонд Ріната Ахметова. На території області визначені опорні заклади охорони здоров’я, які боротимуться на передовій з коронавірусом, це чотири обласні установи та шість – в районах. Завдяки отриманій сьогодні допомозі наші лікарі будуть захищені і ми протестуємо якомога більше людей. Сподіваюся, що інший бізнес також долучиться до боротьби з небезпечним вірусом і ми разом ми зможемо зупинити пандемію». 

Нагадаємо, що компанії Ріната Ахметова продають Західній Україні електроенергію на 75% дорожче ніж у Словаччині. Бурштинський енергоострів синхронізований з енергосистемою Європи, електроенергію з нього також отримують споживачі Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Майже 90% обсягу електроенергії для них виробляють Бурштинська ТЕС, Добротвірська ТЕС та  Ладижинська ТЕС, які належать АТ "ДТЕК Західенерго" Ріната Ахметова.

Екс-гравець "Барселони" Хаві і гравець ПСЖ Неймар пожертвували на боротьбу з COVID-19 відповідно по 1 млн і 875 тисяч євро. А багато мільярдерів у світі жертвують значно більші кошти на боротьбу проти коронавірусу. Екс-прем'єр Італії і екс-власник "Мілана" Сільвіо Берлусконі пожертвував регіону Ломбардія 10 млн євро. Засновник Twitter Джек Дорсі зробив найбільшу пожертву на боротьбу з коронавірусом - один мільярд доларів. Гарний приклад для олігархів, які майже тридцять років заробляють в Україні свої статки не без промоцій і сприяння з боку держави. 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів