187 українських лікарів отримали дозволи на здійснення лікарської діяльності у ФРН

21:50 3 серпня 2024 р.

Фото до новини

Ще 1400 лікарів з України очікують на розгляд їхніх заяв.

Про це повідомляє DW, пише DailyLviv.com. Понад 1600 українських лікарів, які втекли від війни Росії проти України, подали у ФРН заявки на отримання дозволу здійснювати лікарську діяльність. 1400 заявок досі розглядають.

Понад 1600 українських лікарів подали заявки на отримання дозволу на здійснення лікарської діяльності у Німеччині від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, повідомляють німецькі ЗМІ. Проте близько 1400 заявок досі перебувають на розгляді. Голова правління Німецького товариства лікарень Геральд Ґасс (Gerald Gass) зазначив, що ситуація є критичною, передає dlf у суботу, 3 серпня.

Досі було схвалено лише 187 заявок, повідомляє німецьке видання Welt am Sonntag, яке опитало компетентні органи всіх федеральних земель. Ці дані базуються на відповідях з 14 земель, землі Бремен і Гессен надали лише неповні дані.

Тривалість очікування апробації однак не є винятково тривалою саме для українців. Зазвичай від часу подання відповідних заявок лікарями з країн, що не входять до Європейського Союзу, до отримання дозволу минає від 15 місяців до трьох років, нагадує dlf.

Голова правління Німецького товариства лікарень заявив Welt am Sonntag, що "масштабна бюрократія паралізує процес визнання кваліфікацій лікарів". Зараз необхідна "справжня кампанія з дебюрократизації", наголосив він. На "бюрократичних бар'єрах та кадрово виснажених органах федеральних земель" також наголошує голова медичної асоціації Marburger Bund Сюзанне Йона (Susanne Johna).

"Німецька система охорони здоров’я потерпає від катастрофічної нестачі робочої сили, українські лікарі можуть бути для нас цінною підтримкою", - сказав газеті політик від партії Зелених з питань охорони здоров’я Янош Дамен (Janosch Dahmen). Проте він бачить проблему в організації процесу на рівні федеральних земель: велика кількість нерозглянутих заявок свідчить, що чинні процедури визнання кваліфікацій є дисфункціональними, надто складними та бюрократичними. При цьому медична освіта в таких сусідніх європейських країнах, як Україна, цілком відповідає стандартам країн ЄС, зазначив Дамен.

Читайте такожЛьвівський медуніверситет імені Д. Галицького - у трійці найдорожчих в Україні

Найпопулярнішими для вступників до ЛНМУ імені Данила Галицького є три спеціальності

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів