12 березня у Львові зберуться всі ті, кому трансплантували органи донорів: 6 сердець і 22 нирки

19:45 4 березня 2021 р.

Фото до новини

За один рік в лікарні швидкої допомоги у Львові проведено найбільшу в Україні кількість посмертних пересадок. Загалом трансплантовано 6 сердець, 2 печінки, 22 нирок, 10 із яких посмертно, а також підшлункову залозу.

З нагоди першої річниці старту розвитку трансплантології у Львові в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги представників ЗМІ запрошують на зустріч людей, життя яких врятувала трансплантація. Попередня акредитація — обов’язкова. пише Dailylviv.

Люди, які завдяки трансплантації отримали шанс жити повноцінно, бути зі своїми рідними і просто прокидатися щодня, 12 березня зберуться разом, щоб відзначити першу річницю старту трансплантології в лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова. Це буде тепла зустріч у майже родинному колі, де пацієнти поділяться своїми історіями, розкажуть, як змінилося їхнє життя після операцій, подякують лікарям за отриманий другий шанс. А ще — надихнуть тих, хто досі вагається, чи варто розвивати трансплантологію і погоджуватися на донорство органів.

Також на зустріч прийде особливий гість — львів'янин Любомир. Він — той, хто наприкінці грудня ухвалив найтяжче в житті рішення — віддати органи мами для трансплантації, щоб четверо інших людей жили. Там він зустрінеться із чотирма українцями, які отримали серце, печінку і нирки мами. І розповість, чому наважився на таке рішення та чи не шкодує про це.

Окрім того, на заході будуть лікарі лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, міський голова Львова Андрій Садовий, представники МОЗ України, які займаються розвитком системи трансплантації, а також міністр охорони здоров'я України Максим Степанов і Оксана Дмитрієва, голова підкомітету ВР з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології.

«Лише за один рік в лікарні швидкої допомоги проведено найбільшу в Україні кількість посмертних пересадок. Станом на сьогодні трансплантовано 6 сердець, 2 печінки, 22 нирок, 10 із яких посмертно, а також підшлункову залозу», — наголошують лікарі.

Так, 11 березня люди з пересадженими органами приїжджають до Львова. Протягом дня вони братимуть участь в тематичній фотосесії. Згодом ці світлини прикрасять стіни відділень трансплантології, а також кардіохірургії і трансплантації серця, які зараз перебувають на завершальному етапі капітального ремонту.

Наступного дня, 12 березня, о 09.30 год пацієнти та їхні рідні прогуляються Львовом в межах екскурсії. За бажанням, представники ЗМІ можуть долучитись до зйомок бекстейджу під час фотосесії або поспілкуватись із гостями під час прогулянки. Відтак, із 13.00 до 14.00 відбудеться «Зустріч людей, які живуть завдяки трансплантації». Місце проведення: м. Львів, вул. Листопадового Чину, 8 (конгрес-хол готелю «Bankhotel»).

Зважаючи на карантинні заходи, кількість присутніх обмежена. Прохання обов'язково акредитуватись до 19.00 год 10 березня за цим посиланням:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefODN8duuxzyiPhj9zlrscobY8zTsAaimWlt-zxZ_sBacnmA/viewform 

Довідка

27 лютого 2020 року клінічна лікарня швидкої медичної допомоги отримала ліцензію на трансплантацію. І вже 29 лютого 2020 в лікарні проведено першу родинну пересадку нирки від мами до сина. Пацієнтом став 36-річний Дмитро Капущенко із Кривого Рогу. Одружений, має двох діток. На діалізі перебував уже вісім років. Останні п’ять — зважувався на трансплантацію. Донор — мама, пані Люба. Ниркова недостатність уже забрала у неї одного сина. Дмитро погодився боротися заради дружини і діток. Рішення про операцію ухвалив, бо повірив лікарям зі Львова.

На 14-й день після трансплатації серця у Львові пацієнта виписали з лікарні

У Львові обговорять одну із найважливіших проблем трансплантації в Україні: ефективне функціонування системи трансплант-координаторів

161 донор зголосився допомогти у Львові онкохворим

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів