Звання «Шляхетна львівська родина» отримали Шпіцери
15:45 5 травня 2017 р.
Фото: прес-служба Львівської міськради
Під час урочистих зборів з нагоди Дня міста Львова за визначні заслуги кількох поколінь у боротьбі за національне відродження та становлення української державності, розвиток місцевого самоврядування, збереження, продовження та утвердження традицій наукового та культурного середовища Львова звання «Шляхетна львівська родина» присвоїли родині Шпіцерів.
Андрій Садовий вручив нагороду «Шляхетна львівська родина» перший міському голові Львова Василю Шпіцеру, який зазначив: «Знаково, що День міста Львова припадає на свято святого Юра. Адже саме завдяки святому Юру, завдяки митрополитам, які там працювали, Львів залишився таким, яким є зараз, і ми залишилися українцями, була збережена наша мова, і збережені традиції і наша культура. Завдяки їх роботі Україна дістала великих борців за незалежність: це Українські січові стрільці, Організація українських націоналістів, Українська повстанська армія. І от сьогодні молодь, українці гідно і мужньо захищають свою державу від ворога-окупанта. Я вітаю вас зі Святом міста! Хай наше місто квітне і розвивається! Слава Україні!».
Про це повідомили сьогодні, 5 травня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли:
«Василь Шпіцер закінчив з відзнакою Стрийську СШ №10, електрофізичний факультет Львівського політехнічного інституту, аспірантуру Московського авіаційного інституту. Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник. Автор понад 50-ти наукових статей і 25-ти винаходів. Активний просвітянин, депутат Установчої конференції Львівської обласної організації Народного Руху. З 1990 до 1994 року – перший демократично обраний голова Львівської міської ради і міського виконавчого комітету. Автор книг «Крайовий провідник Володимир Тимчій-«Лопатинський», «Рікою пам’яті», «Колаборанти», життєписів про митрата Андрія Білецького, отця-крилошанина Семена Шпіцера, воїна Української Повстанської Армії Петра Одинака, низки публіцистичних статей. Громадський та політичний діяч.
Дружина – Наталія Тимчій закінчила з відзнакою Стрийську СШ №10, потім – хімічний факультет Львівського політехнічного інституту. Працювала начальником відділу на ВО «Іскра», долучалася до боротьби за незалежність України у 1988-1990-их роках.
Син – Юрій Шпіцер закінчив з відзнакою Львівську СШ №49, Львівський медичний університет, а потім юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Брав активну участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності.
Серед предків Василя Шпіцера – отець Семен Шпіцер – отець крилощанин, парох села Солуків, Долинський декан, заслужений військовий священник у чині майора. Служив у 55-му полку австрійської армії, в якому воювали Українські січові стрільці. Нагороджений багатьма державними відзнаками. Серед відзнак – Лицарський хрест ордена Франці-Йосифа з воєнною декорою і мечами, який належав до високих нагород Австро-Угорської імперії.
Орест Шпіцер (син отця Семена) – один із засновників Стрийського «Пласту».
Юрій Шпіцер – («Ромко», син отця Семена) – вояк УПА з 1943 до 1953 року. Пропав безвісти.
По материнській лінії предками Юрія Шпіцера (сина Василя Шпіцера) були Тимчії, Садовські, Білецькі.
Володимир Тимчій-«Лопатинський» (1911-1940) – крайовий провідник Організації Українських Націоналістів на Західноукраїнських землях в 1939-1940 роках. Героїчно загинув у бою з енкаведистами.
Михайло Тимчій – рідний брат «Лопатинського», батько Наталії Тимчій, закінчив Краківський університет, працював вчителем у Стрнийській СШ №5.
Степан Тимчій (1914-1939) – член ОУН, учасник війни за Карпатську Україну. Замордований у польській військовій частині під Стриєм.
Теодор Тимчій – «Аркас» (1916-1946) – член ОУН, вояк УПА, загинув у бою з підрозділами НКВС.
Степан Садовський – дідусь Наталії Тимчій по материнській лінії – належав до древнього українського шляхетського роду гербу «Драгомир» (герб заснований 1109 року).
Отець Андрій Білецький (брат Степана – прадіда Наталії Тимчій) – митрат, папський прелат, генеральний вікарій (протягом 25-ти років – перший заступник митрополита Андрея Шептицького) і офіціал української католицької митрополичої капітули у Львові, тричі правив Львівською Архідієцезією.
Розалія Білецька (сестра прадіда Наталії Тимчій Степана Білецького) – бабуся Степана Бандери».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook