Завтра у Львові презентуватимуть проєкт «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

22:17 4 травня 2021 р.

Завтра, 5 травня, об 11.00 у Львівському пресклубі відбудеться презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу».

Промовці:
Тарас Демко, директор проєкту;
Артем Галицький, представник “Radio Skovoroda”;
Іван Остапович, артистичний директор проєкту;
Лілія Нікітчук, співачка, учасниця проєкту;
Наталія Сиротинська, музикознавчиня.

За словами Івана Остаповича, артистичного директора проєкту, значна частина музичної спадщини композиторів і музикантів-аматорів Галичини XIX століття перебуває в рукописах, що зберігаються в спеціалізованих бібліотечних відділах, державних та приватних архівах. Не всі з них є повністю систематизованими і детально описаними, але варто зауважити, що значні зрушення в цьому все ж відбуваються.

"На сьогодні ми не можемо достеменно уявити всю повноту музичного життя того часу, оскільки більшість творів не виконуються та не займають реального місця серед концертних програм Львова та України, а отже не мають істотного впливу на нашу музичну культуру сьогодні (хоча треба зазначити, що окремі випадки видання та виконання цієї спадщини все ж існують і це не може не тішити). Що це? Мертві рукописи, які не пережили свій час, чи цінні артефакти української музичної культури? Думаємо, що ні в кого не виникне сумнівів, що це той пласт нашої історії, який в силу історичних та соціально-економічних обставин опинився в маргінальному становищі, а повне і систематичне вивчення його дозволить нам самим краще усвідомити тяглість української музичної традиції, її повноту та самодостатність. Раз і назавжди відкинути власну постколоніальність та рухатись далі.

Постать Порфирія Бажанського, є показовим прикладом того, що на нас чекає ще багато відкриттів в українській музиці",- зазначив артистичний директор проєкту.

dailylviv.com

До теми

18:06 6 травня 2021 р.

20 реліквій XII-XV ст., які колекціонери подарували храму Петра і Павла, демонструють у Львові

Сьогодні, у День міста, в музеї-підземеллі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ відкрили виставку християнських реліквій XII-XV століття «Ars sacra: Подорож у середньовіччя». Це близько 20 унікальних натільних реліквій, які львівські колекціонери подарували храму. Виставку зможуть оглянути всі охочі.

Рубрика: Культура

15:07 6 травня 2021 р.

Відкриття століття: у Львові вперше прозвучать мініопери Довбуш і Біла циганка (відео)

У червні у Львівському органному залі уперше прозвучать дві опери забутого на століття композитора і священника Порфирія Бажанського “Довбуш” і “Біла циганка”.

Рубрика: Культура

10:26 6 травня 2021 р.

Сьогодні на площу Ринок повернеться 1300 рік (відео)

6 травня Львів відзначає 765-ту річницю з дня заснування міста. Відтак о 13.00 год. біля головного входу до міської Ратуші відбудеться оновлена урочиста церемонія з нагоди Дня міста Львова.

Рубрика: Культура

21:48 5 травня 2021 р.

У Львові відкрили сім залів Музею модернізму

Сьогодні у приміщеннях колишнього музею Книги біля Палацу Потоцьких відкрили відділ «Музей модернізму» Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького. Експозиція музею розташована у 7-ми виставкових залах, у яких розгорнуто ретроспективу львівського модерного мистецтва.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу