Зароблені у Львові 28 вересня на фестивалі «Веретено» кошти підуть на лікування поранених воїнів

12:55 27 вересня 2014 р.

  • 0


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, в рамках проведення VI Фестивалю автентичного мистецтва «Веретено» в Шевченківському гаю відбудеться благодійний ярмарок обрядового печива. Виручені кошти організатори передадуть на лікування поранених у зоні АТО.

У прес-службі міської ради повідомили «Щоденному Львову», що в неділю, 28 вересня, у Музеї народної архітектури та побуту у Львові (Шевченківський гай) відбудеться VI Фестиваль автентичного мистецтва «Веретено». В повідомленні також конкретизують:

«Особливістю фестивалю є участь у ньому не просто виконавців, а носіїв первинного фольклору. Фестиваль «Веретено» пропонує глядачам не тільки ознайомитися з давнім мистецтвом, а пізнати модель життя наших предків, яка зафіксована у давніх обрядах, збережена та відтворена колективами. 

Цього року фестиваль запросить львів’ян та гостей міста на «Українське весілля». Основу програми фестивалю складатимуть давні весільні обряди із Бойківщини, Гуцульщини, Поділля, Слобожанщини: «Різання барвінку», «Розплітання коси», «Вирядження молодого до шлюбу», «Пов’язування намітки», «Вінкоплетини», «Весільний обрядовий танець», «Зустріч молодого у молодої».

Колективи-учасники заходу ознайомлять гостей свята з правдивими весільними звичаями та передадуть дух справжнього українського весілля. На фестивалі також діятимуть майстер-класи із виготовлення весільної атрибутики: 

обрядове печиво – весільні гуски;

плетення барвінкових вінків;

ляльки-мотанки «нерозлучники», «берегині родинного вогнища» ;

ткання весільної сорочки;

прядіння ниток на сорочку;

плетення весільного бриля;

пов’язування намітки.

На фестивалі будуть представлені колекції давніх весільних строїв, сучасного стилізованого весільного одягу. Відбудеться презентація виставки ілюстрацій «Українське весільне вбрання», у якій будуть представлені весільні строї різних етнографічних регіонів України.

Під час свята діятиме Дитяча галявина, де для найменших гостей проводитимуться майстер-класи з розмальовування печі, виготовлення іграшок з трави, ляльок-мотанок, та проходитимуть виступи дитячих фольклорних колективів з народними дитячими забавами, таночками, обрядовими дійствами.  Наявність на фестивалі старостів, дружок, молодят, можливість перетанцьовування із молодою обрядового танцю «Гуцулка», весільне частування, веселі троїсті музики та запальні автентичні танці – все це створить атмосферу справжнього давнього українського весілля. 

У рамках проведення VI Фестивалю автентичного мистецтва «Веретено» відбудеться благодійний ярмарок обрядового печива. Виручені кошти організатори передадуть на лікування поранених у зоні АТО.

Організатори запрошують долучатися  небайдужих львів’ян, які зможуть спекти вироби та продавати їх на ярмарку. А також особливо просять  відвідувачів придбати випічку та допомогти пораненим. 

Усі, хто бажають взяти участь у ярмарку, може зареєструватися в онлайн-заявці – http://goo.gl/NZ7Gdf. Зібравши певне коло своїх шанувальників – етнологів, науковців, студентів та просто цінителів української культури – Фестиваль став доброю традицією та збирає тисячі відвідувачів».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:24 21 лютого 2020 р.

У Брюховичах буде в бронзі Володимир Івасюк

Пам’ятник українському композитору, автору пісень Володимиру Івасюку, вже готовий. Треба лише підготувати постамент, на якому стоятиме пам’ятник. Виготовив пам’ятник львівський скульптор, брюхівчанин, депутат Брюховицької селищної ради Любомир Кукіль.

Рубрика: Культура

14:48 17 лютого 2020 р.

У центрі Львова облаштують громадський простір

У Львові тривають роботи з капітального ремонту території між вулицею Винниченка й оборонним муром ансамблю Бернардинів та облаштування там нового громадського простору.

Рубрика: Культура