За місяць-другий Львів буде виключений із списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – експерт

19:55 5 жовтня 2015 р.

Про це сьогодні, 5 жовтня, під час публічних дебатів на тему «Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?», які відбулися у Львівському прес-клубі, повідомила заступник голови ГО «Центр суспільних інновацій», активіст Народної дії Олеся Дацко.

– Два роки тому відбулася 37 сесія ЮНЕСКО. Львову було винесено «китайське» попередження щодо виключення історичного центру Львова зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цього літа відбулася 39 сесія, де Львівська міська рада звітувала про кількість проданих пампухів і кількість туристів. Експерти ЮНЕСКО сказали: «Вибачте, нас це не цікавить, нас цікавить як зберігаються пам’ятки». І власне ті самобуди та ті незаконні будівництва, які ведуться в межах державного історико-архітектурного заповідника на сьогодні несуть катастрофічну загрозу щодо виключення Львова зі списку ЮНЕСКО, – каже вона.

Також, за її словами, 5 травня голова ЛОДА ліквідував Львівський державний  історико-архітектурний заповідник як юридичну особу.

З цим, що Львів може бути виключеним зі спадщини ЮНЕСКО, погоджується і представник від партії «БПП – Солідарність» Орест Шейка.  Як приклад руйнування будинків у центральній частині міста внаслідок міської безгосподарності, а, можливо, і корупції, він наводить спробу будівництва готельного комплексу по вулиці Федорова. 

- Скуповується насамперед земельна ділянка, на місцевому рівні погоджується будівництво, будується котлован завглибшки вісім метрів, археологічні роботи потроху припиняються і не враховується жодної думки археологів. Після того, ми кличемо експертів з Києва, з Міністерства культури, аналізуємо. Археологи кажуть: «Ви знаєте, що ви робите в центрі Львова? Якщо ви це побудуєте, ви побудуєте греблю в центрі Львова. Тому що тут йде дуже багато підземних джерел. Всі будинки довкола на Руській, на Сербській, на Федорова «складуться», як книжки». Відповідно, зараз кілька років стоїть порожній будівельний майданчик. Ніхто не притягнений до відповідальності, ні з тих, хто будував, ні з тих, хто кришував, - розповідає він.

Хоча громадські активісти вважають, що не депутати домоглися припинення цього будівництва та скасування дозволів.

- Ви, як депутат, звернулися в суд, ви були п’ять років в судах проти органів влади, проти забудовників, ви виступили на нашій стороні під час судових процесів? – закинула Орестові Шейці юрист та правозахисник Олеся Ковалишин, яка і відстояла в суді рішення на користь громади та Львова.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу