З-під олійної фарби на Львівщині вивільнили унікальні ікони Модеста Сосенка

19:10 23 липня 2021 р.

У виставковій залі Львівського історичного музею представили для огляду відреставровані ікони іконостасу із церкви Успіння Пресвятої Богородиці Славська.

Іконостас створений в 1910 роках і є одним із небагатьох збережених іконостасів, створених Модестом Сосенком. Іконостас дійшов до нашого часу в неповному складі, із втраченими складовими. Окрім того, ікони орієнтовно в 1980-их роках були повністю перемальовані низькоякісним непрофесійним фарбовим шаром, що повністю приховав авторський живопис Модеста Сосенка.

Як зазначають у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, реставрація передбачала усунення суцільних, місцями багатошарових перемалювань олійною фарбою авторського темперного живопису Модеста Сосенка, украплення авторських левкасу та фарбового шару реставраційне тонування втрат та пошкоджень авторського фарбового шару для надання живопису експозиційного вигляду.

«Іконопис –це визначне явище української художньої культури. Колекції іконопису, що зберігаються в наших музеях і церквах мають унікальне мистецьке та історичне значення. Дуже тішить, що іконографія в Україні сьогодні відновлюється. Ведуться історичні дослідження в цій галузі, а небайдужі і фахівці займаються збереженням, відновленням і реставрацією ікон.

Дякуємо Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, зокрема, керівнику Тарасу Отковичу, за таку працю, дякуємо небайдужим людям, які зберегли для нас таку цінну культурну спадщину», - зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк.

На виставці поряд із відреставрованими іконами експонуються декілька ікон, які все ще перебувають на стадії відновлення, для наглядної демонстрації процесу реставрації. Окрім того, на виставці встановлені інформаційні стенди з ілюстраціями, на яких висвітлено історію іконостаса, та показано усі процеси його обстеження та реставрації.

Реставрація ікон здійснена впродовж 2020–2021років Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України, завдяки сприянню, фінансовій та організаційній підтримці адміністрації Славської об’єднаної територіальної громади та місцевих активістів.

 

«Ініціаторами цієї роботи є подружжя Оксани та Дмитра Ареф’євих, великих активістів та симпатиків мистецтва. Фінансовий ресурс для такої надважливої та складної роботи знайшла Славська громада. І таким спільним нашим зусиллям є ця виставка. Після завершення реставраційних робіт ікони повернуть до церкви Успіння Пресвятої Богородиці Славська», - розповів Тарас Откович.

dailylviv.com

До теми

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу