З-під олійної фарби на Львівщині вивільнили унікальні ікони Модеста Сосенка

19:10 23 липня 2021 р.

У виставковій залі Львівського історичного музею представили для огляду відреставровані ікони іконостасу із церкви Успіння Пресвятої Богородиці Славська.

Іконостас створений в 1910 роках і є одним із небагатьох збережених іконостасів, створених Модестом Сосенком. Іконостас дійшов до нашого часу в неповному складі, із втраченими складовими. Окрім того, ікони орієнтовно в 1980-их роках були повністю перемальовані низькоякісним непрофесійним фарбовим шаром, що повністю приховав авторський живопис Модеста Сосенка.

Як зазначають у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, реставрація передбачала усунення суцільних, місцями багатошарових перемалювань олійною фарбою авторського темперного живопису Модеста Сосенка, украплення авторських левкасу та фарбового шару реставраційне тонування втрат та пошкоджень авторського фарбового шару для надання живопису експозиційного вигляду.

«Іконопис –це визначне явище української художньої культури. Колекції іконопису, що зберігаються в наших музеях і церквах мають унікальне мистецьке та історичне значення. Дуже тішить, що іконографія в Україні сьогодні відновлюється. Ведуться історичні дослідження в цій галузі, а небайдужі і фахівці займаються збереженням, відновленням і реставрацією ікон.

Дякуємо Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, зокрема, керівнику Тарасу Отковичу, за таку працю, дякуємо небайдужим людям, які зберегли для нас таку цінну культурну спадщину», - зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк.

На виставці поряд із відреставрованими іконами експонуються декілька ікон, які все ще перебувають на стадії відновлення, для наглядної демонстрації процесу реставрації. Окрім того, на виставці встановлені інформаційні стенди з ілюстраціями, на яких висвітлено історію іконостаса, та показано усі процеси його обстеження та реставрації.

Реставрація ікон здійснена впродовж 2020–2021років Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України, завдяки сприянню, фінансовій та організаційній підтримці адміністрації Славської об’єднаної територіальної громади та місцевих активістів.

 

«Ініціаторами цієї роботи є подружжя Оксани та Дмитра Ареф’євих, великих активістів та симпатиків мистецтва. Фінансовий ресурс для такої надважливої та складної роботи знайшла Славська громада. І таким спільним нашим зусиллям є ця виставка. Після завершення реставраційних робіт ікони повернуть до церкви Успіння Пресвятої Богородиці Славська», - розповів Тарас Откович.

dailylviv.com

До теми

14:21 25 вересня 2021 р.

Церква Гефсиманія - дім, у якому творять Добро (фото, відео)

Про євангельську церкву «Гефсиманія», що розташована на перехресті вулиць Кульпарківська-Антоновича, знають не так вже й багато львів’ян. Це не дивно, адже її пастори і віряни не розвішують по місту білбордів і майже не з’являються у ЗМІ.

Рубрика: Культура

13:43 25 вересня 2021 р.

Нове будівництво на вул. Стефаника у Львові: двір перекриють від опадів, - мерія дозволила (відео)

На вул. Стефаника, 3 Львівська галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького планує облаштувати сучасний мистецький простір, що також передбачає спорудження фондосховищ.

Рубрика: Культура

15:08 22 вересня 2021 р.

Назвали прізвища учасниць, одна з яких 29 вересня одягне корону Міс Львів-2021

У Львівському пресклубі відбулось представлення претенденток, які виборюватимуть титул "Міс Львів 2021". Одна з них представлятиме Львів на конкурсі "Міс Україна".

Рубрика: Культура

11:00 22 вересня 2021 р.

Сьогодні у Львові представляють 12 учасниць, які боротимуться за титул Міс Львів-2021 (відео наживо)

Сьогодні, 22 вересня, об 11.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Представлення 12 учасниць, які боротимуться за титул Міс Львів-2021".

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу