Яворівська забавка та яворівський пиріг до кінця року можуть потрапити до реєстру нематеріальної культурної спадщини України та ЮНЕСКО | Новини Львова

Яворівська забавка та яворівський пиріг до кінця року можуть потрапити до реєстру нематеріальної культурної спадщини України та ЮНЕСКО

23:22 3 липня 2020 р.

  • 0

Львівська ОДА ініціювала присвоєння статусу нематеріальної культурної спадщини яворівській забавці та яворівському пирогу.

Це дасть змогу не тільки зберегти унікальні техніки та рецепти, а й залучити кошти для підтримки виробників, навчання нових майстрів, проведення тематичних фестивалів, створення та діяльності музеїв та культурних центрів, переконаний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Перша зустріч експертного середовища, яка дала старт процесу присвоєння статусу, відбулась сьогодні, 3 липня, у Домажирі на Яворівщині. 

“Яворівщині є що показати світові, є чим похвалитися. Ми мусимо вміти це зберегти, розвинути і продати, заманивши до нас українського та іноземного туриста. Наш департамент культури здійснив перші моніторингові кроки, ми заповнюємо облікові картки, тобто беремо на себе найскладнішу "паперову" і юридичну роботу, ми підтримаємо фінансово весь процес реєстрації і також забезпечимо всю координацію та частину промоції. Йдеться, наприклад, про фестивалі, але не тільки", - повідомляє Юрій Холод.

Участь у першій експертній розмові про нематеріальну культурну спадщину Яворівщини взяли заступниця директорки департаменту культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор, начальниця управління туризму та курортів Наталія Табака, голова експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини Ілля Фетисов (онлайн), начальниця відділу культури молоді та спорту Яворівської РДА Наталя Лялюк, директорка Новояворівського краєзнавчого музею Леся Більська, директорка Асоціації “Єврорегіон Карпати-Україна” Галина Литвин, туроператори Ганна Сидоренко, Володимир Качмар та Ігор Губіліт, співзасновник Клубу Галицької Кухні та історик Ігор Лильо.

“І яворівська забавка, і яворівський пиріг, я переконана, відповідають усім критеріям, щоб стати конкурентоспроможним туристичним магнітом, який ми можемо запропонувати як українським так і іноземним гостям. Звісно, щодо туризму, то ми говоримо не тільки про забавку і пиріг. На Яворівщині ми маємо і можливість оздоровлення та рекреації, поступово відновлює свою роботу бальнеологічний курорт Немирів, тут є Яворівський національний парк і заповідник Розточчя, велоінфраструктура, архітектурні пам’ятки і мальовнича природа. Це все в комплексі дуже важливо, щоб витримати конкуренцію. І ми працюємо над тим, щоб туристам ставало ще комфортніше”, - розповідає думками Наталія Табака.

“Обов’язково будемо просувати яворівську забавку та пиріг до списків культурної спадщини ЮНЕСКО. Для цього будемо звертатися від ЛОДА до Міністерства закордонних справ. Адже засідання комітету ЮНЕСКО має бути вже цього року, а далі - у 2022-у”, - наголошує заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод.

Потрапити до списку нематеріальної культурної спадщини України яворівська забавка та яворівський пиріг можуть ще до кінця року.

За словами Наталії Табаки, відповідне засідання комісії Міністерства культури України має відбутися в жовтні 2020-го.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:50 27 липня 2020 р.

Сколівщина, Стрийщина і Бущина на два місяці стануть знімальними майданчиками (відео)

На Львівщині розпочинають знімання історичного фільму «Легенда Стрия», що є частиною реалізації масштабного регіонального проекту «Легенди нашого краю».

Рубрика: Культура

Останні новини

Львівщина - у трійці лідерів за створенням е-кабінетів майбутніх бакалаврів

На Львівщині більше вирубують лісу, ніж садять молодих дерев

У Львові адмінкомісія наклала 2 максимальні штрафи, по 170 тис грн, за руйнування пам’яток архітектури

У Львові продовжують закривати дитячі садочки через COVID-19

Львівська залізниця відновлює курсування поїзда Коломия – Вадул-Сірет

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу