Яворівська забавка та яворівський пиріг до кінця року можуть потрапити до реєстру нематеріальної культурної спадщини України та ЮНЕСКО

23:22 3 липня 2020 р.

Львівська ОДА ініціювала присвоєння статусу нематеріальної культурної спадщини яворівській забавці та яворівському пирогу.

Це дасть змогу не тільки зберегти унікальні техніки та рецепти, а й залучити кошти для підтримки виробників, навчання нових майстрів, проведення тематичних фестивалів, створення та діяльності музеїв та культурних центрів, переконаний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Перша зустріч експертного середовища, яка дала старт процесу присвоєння статусу, відбулась сьогодні, 3 липня, у Домажирі на Яворівщині. 

“Яворівщині є що показати світові, є чим похвалитися. Ми мусимо вміти це зберегти, розвинути і продати, заманивши до нас українського та іноземного туриста. Наш департамент культури здійснив перші моніторингові кроки, ми заповнюємо облікові картки, тобто беремо на себе найскладнішу "паперову" і юридичну роботу, ми підтримаємо фінансово весь процес реєстрації і також забезпечимо всю координацію та частину промоції. Йдеться, наприклад, про фестивалі, але не тільки", - повідомляє Юрій Холод.

Участь у першій експертній розмові про нематеріальну культурну спадщину Яворівщини взяли заступниця директорки департаменту культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор, начальниця управління туризму та курортів Наталія Табака, голова експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини Ілля Фетисов (онлайн), начальниця відділу культури молоді та спорту Яворівської РДА Наталя Лялюк, директорка Новояворівського краєзнавчого музею Леся Більська, директорка Асоціації “Єврорегіон Карпати-Україна” Галина Литвин, туроператори Ганна Сидоренко, Володимир Качмар та Ігор Губіліт, співзасновник Клубу Галицької Кухні та історик Ігор Лильо.

“І яворівська забавка, і яворівський пиріг, я переконана, відповідають усім критеріям, щоб стати конкурентоспроможним туристичним магнітом, який ми можемо запропонувати як українським так і іноземним гостям. Звісно, щодо туризму, то ми говоримо не тільки про забавку і пиріг. На Яворівщині ми маємо і можливість оздоровлення та рекреації, поступово відновлює свою роботу бальнеологічний курорт Немирів, тут є Яворівський національний парк і заповідник Розточчя, велоінфраструктура, архітектурні пам’ятки і мальовнича природа. Це все в комплексі дуже важливо, щоб витримати конкуренцію. І ми працюємо над тим, щоб туристам ставало ще комфортніше”, - розповідає думками Наталія Табака.

“Обов’язково будемо просувати яворівську забавку та пиріг до списків культурної спадщини ЮНЕСКО. Для цього будемо звертатися від ЛОДА до Міністерства закордонних справ. Адже засідання комітету ЮНЕСКО має бути вже цього року, а далі - у 2022-у”, - наголошує заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод.

Потрапити до списку нематеріальної культурної спадщини України яворівська забавка та яворівський пиріг можуть ще до кінця року.

За словами Наталії Табаки, відповідне засідання комісії Міністерства культури України має відбутися в жовтні 2020-го.

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу