Виставка «Як на Романа іменини...» триватиме у Львові до 18 грудня

15:42 2 грудня 2017 р.


Фото: day.kyiv.ua

В арт-просторі «Мадам Пальмгрен» відкрили експозицію живопису й скла авторства Романа Дмитрика, Романа Опалинського, Романа Яціва та Романа Хруща.

«Творами цих майстрів милуються і захоплюються поціновувачі мистецтва не лише України, а й багатьох країн світу», – анонсували виставку у галереї. Роман Дмитрик – художник, майстер художнього скла, дизайнер громадських і приватних інтер’єрів, педагог, мистецький критик. Роман Опалинський – живописець, працює також у галузях графіки та художнього металу. Роман Яців – професор, історик мистецтва, проректор Львівської академії мистецтв, живописець. Роман Хрущ – недавній випускник Коледжу ім. Івана Труша та Академії мистецтв  і, за словами Романа Яціва, дуже перспективний художник.

На відкритті експозиції ішлося про те, що отака традиція об’єднувати на Романа Романів з’явилася у Львові ще декілька років тому – тоді директор Палацу мистецтв Роман Наконечний зібрав у підпорядкованій йому установі аж 42-х Романів. Згадував про це Роман Дмитрик, котрий зазначив, що був тоді наймолодшим у компанії.

Згодом робив таку, на Романа, виставку сам. Далі, двічі, – з Романом Опалинським. А тепер-от – квартетом! Радше, квінтетом, бо до іменинної акції  долучився автор популярного проекту «Фотографії старого Львова» і мистецький блогер Роман Метельський.

За гасло показу мистці взяли перефразовану тезу Шевченка «Їдеш далеко, побачиш багато, задивишся, зажуришся, згадай рідну хату». Митці просили відчинити двері галереї, аби зайшла зима. Нагадували, що зимовий час для Галичини – передусім традиція меценатства. Тому просили відкрити й серця – для добра, позитиву та любові до всіх, хто зараз потребує допомоги. І для близьких та рідних, і для незнайомих людей.

Професор Роман Яців зазначив: «Дуже тішуся, що у Львові виникла така органічна, вмотивована історією, традиція. Початок зими не означає ні депресивних якихось настроїв, ні якоїсь зневіри… Навпаки, зима приносить піднесення і повернення до того, що ми скоро будемо називати передчуттям весни. Але взимку є багато інтонацій, які дозволяють заглибитися в метафізичні питання. І тому відчуття кожним автором теперішнього показу метафізики міста, метафізики простору, середовища дуже тонко артикулюється і дає саме таку комбінацію рис, які і визначають кожну індивідуальність. Ми б хотіли, щоби ця виставка була позитивно сприйнята кожною людиною індивідуально, щоби вона була відчитана від позитивних емоцій кожної людини зокрема. Оцей акцент на доброту, на гідність, на високі прагнення, на замріяність в кожного з авторів представлені формальними мистецькими засобами, якими вони розпоряджаються. І це дарунок для нашого рідного Львова, для нашого середовища, для любих нам українців». 

За словами ректора Львівської академії мистецтв Володимира Одрехівського, експозиція «Як на Романа іменини ...»  – це не одна, колективна, а чотири персональні виставки. Він також розповів: «Це зіставлення творчості митців одного часу, але зі своїм винятково яскравим мистецьким світоглядом, з устояними мистецькими цінностями, цікаве і для самих авторів, і, поза сумнівом, для поціновувачів їх творчості, для глядача загалом. Львів збагатився новою цікавою акцією».

Виставка в «Арт-галереї мадам Пальмгрен» на вулиці Івана Федорова, 8 триватиме до 18 грудня. Тим часом художники обіцяють організовувати отакі, іменинні, покази кожного 1 грудня, щоби і зиму закликати, і підбити підсумки мистецького року. Щодо того, що і дорога стелитиметься, і Романи відгукуватимуться, то жодних сумнівів не мають.

Про це повідомили сьогодні, 2 грудня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу