Виставка у Львові попереджає про зникання міст

10:15 9 вересня 2017 р.


Фото: Павло Паламарчук

У п’ятницю, 8 вересня, в приміщеннях «Музею міста» в підземеллях львівської Ратуші, відкрився арт-проект Петра Сметани «Міста, що зникають: наступна частина».

Художник Петро Сметана попереджає у своїй виставці «Міста, що зникають: наступна частина» про руйнування й недбале поводження з архітектурною спадщиною та всім, що нас оточує в місті. Він зображує на своїх картинах здебільшого об’єкти реальних будинків Львова та інших міст. Таким чином намагається привернути увагу людей до всіх деталей, від найбільших до найменших.

Петро Сметана розповів: «Непомітно проте невпинно змінюється простір навколо нас: щоденний рух містом, споглядання тих самих вулиць, звикання до буденного маршруту позбавляють нас здатності помічати постійні зміни, що відбуваються довкола. Характерні елементи міста, яке ми знаємо появляються та зникають формуючи цілком нові реалії. Дерево – кіоск, клумба – фастфуд, живопліт – стоянка – це все утворює нові елементи образу міста, до яких ми щоденно адаптуємось, а для наступних поколінь стануть нормою, їхньою точкою відліку. Плинна трансформація такого явища як урбаністичний пейзаж є безконечною. Вона все більше і більше розмиває первинний задум творців даного простору. Цікаво на якому етапі таких перетворень знаходимось ми?».

У межах відкриття виставки «Міста, що зникають: наступна частина» відбулася презентація інсталяції Петра Сметани «Інсулін». Це частина нового проекту автора, який присвячений проблемі масового споживання у суспільстві.

Оглянути проект можна буде ще в суботу, 9 вересня, з 12:00 до 20:00, а також у неділю, 10 вересня, з 12.00 до 18.00. Про це повідомили сьогодні, 9 вересня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

11:49 19 січня 2022 р.

На площі Ринок у Львові можна зачерпнути освяченої води

Зважаючи на збільшення динаміки захворюваності на COVID-19, цього року у Львові не було традиційного освячення води на свято Богоявлення. Аби уникнути великого скупчення людей, отці провели Чин водосвяття з самого ранку. Відтак, упродовж дня охочі можуть прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуара.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу