Виставка у Львові попереджає про зникання міст

10:15 9 вересня 2017 р.


Фото: Павло Паламарчук

У п’ятницю, 8 вересня, в приміщеннях «Музею міста» в підземеллях львівської Ратуші, відкрився арт-проект Петра Сметани «Міста, що зникають: наступна частина».

Художник Петро Сметана попереджає у своїй виставці «Міста, що зникають: наступна частина» про руйнування й недбале поводження з архітектурною спадщиною та всім, що нас оточує в місті. Він зображує на своїх картинах здебільшого об’єкти реальних будинків Львова та інших міст. Таким чином намагається привернути увагу людей до всіх деталей, від найбільших до найменших.

Петро Сметана розповів: «Непомітно проте невпинно змінюється простір навколо нас: щоденний рух містом, споглядання тих самих вулиць, звикання до буденного маршруту позбавляють нас здатності помічати постійні зміни, що відбуваються довкола. Характерні елементи міста, яке ми знаємо появляються та зникають формуючи цілком нові реалії. Дерево – кіоск, клумба – фастфуд, живопліт – стоянка – це все утворює нові елементи образу міста, до яких ми щоденно адаптуємось, а для наступних поколінь стануть нормою, їхньою точкою відліку. Плинна трансформація такого явища як урбаністичний пейзаж є безконечною. Вона все більше і більше розмиває первинний задум творців даного простору. Цікаво на якому етапі таких перетворень знаходимось ми?».

У межах відкриття виставки «Міста, що зникають: наступна частина» відбулася презентація інсталяції Петра Сметани «Інсулін». Це частина нового проекту автора, який присвячений проблемі масового споживання у суспільстві.

Оглянути проект можна буде ще в суботу, 9 вересня, з 12:00 до 20:00, а також у неділю, 10 вересня, з 12.00 до 18.00. Про це повідомили сьогодні, 9 вересня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

12:25 29 листопада 2020 р.

Шість особливостей нового перекладу Нового Завіту українською мовою

Вийшов друком новий переклад Нового Завіту на сучасну українську мову, здійснений Юрієм Попченком і його командою. Щоб опанувати біблійні мови, необхідні для здійснення перекладу – давньогрецьку, давньоєврейську та арамейську, – Юрій Попченко закінчив два університети.

Рубрика: Культура

09:24 27 листопада 2020 р.

На Львівшині закінчують реставрувати дерев’яну церкву лемківського стилю, якій майже 200 років

Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу