Виставка у Львові нагадає про перші сто років театру імені Марії Заньковецької

12:00 2 листопада 2017 р.


Фото: zankovetska.com.ua

10 листопада у Національному музеї імені Андрея Шептицького на проспекті Свободи (№20) розгорнуть експозицію, присвячену одному з найстаріших театрів України, який святкуватиме цього року сотий сезон.

Про це розповіла працівник промо-відділу львівського Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької – Тетяна Батицька. Вона також запевнила, що виставка «Театр Заньковецької. Перші 100 років» дозволить публіці зазирнути за лаштунки театрального процесу, а також вивчити основні віхи творчої діяльності одного з найдавніших театральних колективів країни та його провідних митців.

Серед експонатів, які готують до показу, – оригінали документів, що стосуються діяльності театру від часу його заснування, фото-, відео-  та архівні документи, сценографічні макети, оригінальні костюми з легендарних вистав заньківчан. Рідкісні експонати надає й київський Музей театрального, музичного та кіномистецтва України. 

До творчої групи, яка опікується показом, увійшли Тетяна Руденко (МТМК України), Наталія Тарасенко, Тетяна Батицька, Гліб Драч та Павло Власенко (Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької). Під час проведення виставки відбуватимуться лекції, авторські екскурсії за участю діячів театрального мистецтва України. заплановані також вечори відеоперегляду вистав львівського Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Задля пізнання особливостей театральної справи відбудеться й спеціальний проект для молоді.

Заньківчани завжди говорять про дві дати. Перша – 1842 рік, коли  граф Скарбек відкрив у місті Лемберґ театр, котрий за розмірами був у трійці найбільших у Європі, а згодом увійшов до трійки найкращих європейських мистецьких установ ХІХ століття – разом із «Ла Скала» та Паризькою оперою. Друга дата – 1917 рік, коли в Києві було засновано Український національний театр, а ім’я  своєї патронеси, Марії Заньковецької, установа отримала 12 січня 1923 року.

За словами художнього керівника театру народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Федора Стригуна, відзначення 100-річного ювілею – це не просто формальність: такого-то числа буде така-то вистава, зіграли – і все! Святкування триватиме цілий театральний сезон 2017-2018 років.

А розпочнуть урочистості, як і годиться,  виставою «Марія Заньковецька» Івана Рябокляча, і це вже друге звернення в театрі до цього матеріалу. За першої постановки (Олекси Ріпка) спектакль у репертуарі був 22 роки, і зіграли його щонайменше 600 разів. П’єсу Рябокляч писав 1971 року спеціально для заньківчан, а роль Марії Заньковецької виконувала Лариса Кадирова. 

Тепер п’єса вийде у постановці Федора Стригуна, і на головну роль він запросив провідну акторку Альбіну Сотникову. Прем’єра – 11 листопада.

Про це повідомили в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

22:44 19 вересня 2021 р.

Два видавництва - з Харкова і Дніпра - отримали від мера Львова по 25 тис грн на комікси

Сьогодні у РадіоГаражі міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною вручили нагороди від міста двом видавництвам за працю над коміксами для дорослих та дітей. Окрім дипломів, видавництво IST Publishing та видавництво Lantsuta publisher отримують премії від міста по 25 тис грн на розвиток нових коміксів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу