Виставка у Львові демонструє фотосвідчення агресії

10:45 3 лютого 2018 р.


Фото: Павло Паламарчук

Оглянути фотовиставку «Братва» у львівському Музеї релігії можна до 25 березня.

Учора, 2 лютого, в львівському Музеї релігії відкрилася виставка «Братва». ЇЇ куратором, а також одним із авторів, є російський художник, журналіст та куратор у галузу сучасного мистецтва Василь Мельниченко. Окрім його фоторобіт також представлені знимки російських фотографів та фотодокументалістів Дениса Абрамова, Олександра Аксакова та Дениса Тарасова.

Фотовиставка «Братва» є задокуметованим часовим зрізом останніх десяти років років та показує, як готувалися фізично та психологічно люди у Росії до майбутньої війти з Україною та анексії Криму. На фото можна побачити «казаків», які вправляються у фізичній та стрілецькій підготовці, російського попа, що теж вправляється у стрільбі. А після цих вступних фотографій можна побачити як ті ж уже «казаки» захоплюють Крим та окуповують Донбас.

Василь Мельниченко розповів: «Передісторія створення цієї виставки була наступна. Коли Росія напала на Україну, на російському телебаченні почали з’являтись нові обличчя. Громадянам почали показувати російських найманців, як патріотів, що боряться з ненависним режимом. Але я бачив лише бандитів. Нам казали, що вони святі, а я бачив злодюг. Мені стало цікаво дослідити, що за типаж з’явився на нашому політичному полі. Хто ці люди? Хто захопив владу в українських регіонах? І коли почали збирати фотографії, то ми побачили, що вже 2012 році росіян до чогось готували в численних «казачих таборах». А потім я побачив цей самий типаж, та власне і ті ж самі рила в Криму, де вони створювали «масовку щасливого населення». Мовляв ми так радіємо приєднанню.

Згодом, вся ця гопота «виплила» на Донбасі. Я вважаю, що виставка має дві цінності. Культурну, як дослід от цього типажу загарбника. Так і іншу - документально-історичну, як підготовка і виконання акту злочину однієї країни перед своєю сусідкою. І навіть більше - одного народу перед іншим».

Раніше виставку хотіли показати у російському Омському музеї, де живе куратор проекту. Проте ФСБ та поліція заборонили її відкривати. Та авторам вдалося уже виставити її в двох містах Німеччини, а тепер вона демонструється і у Львові. Оглянути фотовиставку «Братва» можна до 25 березня.

Про це повідомили сьогодні, 3 лютого, в київському часрписі «День»,

dailylviv.com

До теми

10:48 28 травня 2022 р.

Пісні, вкрадені росіянами в українців: Дударик презентував проєкт Прийняття

Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» презентувала новий проєкт «Прийняття». Це проєкт про вкрадені росіянами українські пісні і твори

Рубрика: Культура

18:08 23 травня 2022 р.

Вигулювання собак і влаштування пікніків заборонять на меморіальній площі у Львові

Виконком ЛМР прийняв рішення щодо проведення конкурсу на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова. Тут передбачають військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті Героїв і меморіальну площу.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу