Виставка у Львові демонструє фотосвідчення агресії

10:45 3 лютого 2018 р.


Фото: Павло Паламарчук

Оглянути фотовиставку «Братва» у львівському Музеї релігії можна до 25 березня.

Учора, 2 лютого, в львівському Музеї релігії відкрилася виставка «Братва». ЇЇ куратором, а також одним із авторів, є російський художник, журналіст та куратор у галузу сучасного мистецтва Василь Мельниченко. Окрім його фоторобіт також представлені знимки російських фотографів та фотодокументалістів Дениса Абрамова, Олександра Аксакова та Дениса Тарасова.

Фотовиставка «Братва» є задокуметованим часовим зрізом останніх десяти років років та показує, як готувалися фізично та психологічно люди у Росії до майбутньої війти з Україною та анексії Криму. На фото можна побачити «казаків», які вправляються у фізичній та стрілецькій підготовці, російського попа, що теж вправляється у стрільбі. А після цих вступних фотографій можна побачити як ті ж уже «казаки» захоплюють Крим та окуповують Донбас.

Василь Мельниченко розповів: «Передісторія створення цієї виставки була наступна. Коли Росія напала на Україну, на російському телебаченні почали з’являтись нові обличчя. Громадянам почали показувати російських найманців, як патріотів, що боряться з ненависним режимом. Але я бачив лише бандитів. Нам казали, що вони святі, а я бачив злодюг. Мені стало цікаво дослідити, що за типаж з’явився на нашому політичному полі. Хто ці люди? Хто захопив владу в українських регіонах? І коли почали збирати фотографії, то ми побачили, що вже 2012 році росіян до чогось готували в численних «казачих таборах». А потім я побачив цей самий типаж, та власне і ті ж самі рила в Криму, де вони створювали «масовку щасливого населення». Мовляв ми так радіємо приєднанню.

Згодом, вся ця гопота «виплила» на Донбасі. Я вважаю, що виставка має дві цінності. Культурну, як дослід от цього типажу загарбника. Так і іншу - документально-історичну, як підготовка і виконання акту злочину однієї країни перед своєю сусідкою. І навіть більше - одного народу перед іншим».

Раніше виставку хотіли показати у російському Омському музеї, де живе куратор проекту. Проте ФСБ та поліція заборонили її відкривати. Та авторам вдалося уже виставити її в двох містах Німеччини, а тепер вона демонструється і у Львові. Оглянути фотовиставку «Братва» можна до 25 березня.

Про це повідомили сьогодні, 3 лютого, в київському часрписі «День»,

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу